Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Insta360 Air dla smartfonów - do kręcenia filmów sferycznych

Insta360 Air dla smartfonów - do kręcenia filmów sferycznych
10 marca
2017 13:54

Do sprzedaży, także w Europie, trafia nowa kamera Insta360 Air kompatybilna z urządzeniami mobilnymi z systemem Android. Kamera może nagrywać wideo z polem widzenia 360 stopni.

Insta360 Air to urządzenie niewielkie (średnica 37.6 mm) oraz lekkie (26.5 g). Kamera może rejestrować wideo 2.5 K, 2560 x 1289 px, przy 30 kl./s., a także zdjęcia 3008 x 1504 px. Dwa obiektywy odpowiedzialne za nagrywanie filmów z sferycznych charakteryzują się światłosiłą f/2.4 oraz 210-stopniowym polem widzenia. Urządzenie wyposażone jest złącze USB typu C.

Kamera Insta360 Air może być używana także z komputerami PC (jak sferyczna kamera sieciowa) dzięki możliwości połączenia poprzez port USB. Wsparcie dla tej funkcji pojawić ma się wkrótce także dla komputerów z systemem Mac OS. Aktualizacje zwiększające możliwości kamery mają być mocną stroną tego urządzenia. Producent już zapowiada, że w ciągu kilku tygodni dostępna będzie poprawka dodająca funkcję stabilizacji obrazu.

Kamera Insta360 Air została wyceniona na kwotę ok. 129 dolarów.


Komentarze czytelników (4)
 1. maggotsic
  maggotsic 10 marca 2017, 16:23

  Dziwne, że jeszcze zdjęcia 360 i filmy nie zalewają portali społecznościowych. 360 w knajpie z kawą, na wycieczce z bachorami albo z ukochaną/ym za granicą, na kiblu, przy świątecznym stole, na cmentarzu itp.
  Nie mogę się doczekać... ;]

 2. widoczek
  widoczek 11 marca 2017, 13:37

  O proszę, BB-8 sprzedają

 3. Jackiller
  Jackiller 12 marca 2017, 22:18

  maggotsic, po copiszesz takie bzdety ?
  Temat nieunikniony i mocowanie się z nim, pogrąża z czasem mocującego się. To tak jak ja 10 lat temu chciałem uturbić forda fiestę z silnikiem 1.25. Zostałem wyśmiany na elektrodzie i streetracing, że z g... bata nie ukręcę. A teraz proszę 1.0 turbo burbo w salonie czeka.

  Co do sensowności takich kamer.
  Góry na przykład, wyglądają inaczej za plecami. Oczywiście, najlepiej jest aby przejść każdy szlak w obie strony. Ale nie zawsze jest to możliwe. Ja właśnie się rozglądam za taką kamerą na wakacje, aby w mizernej co prawda jakości, ale uzupełnić Lumixa LX7. Nie widzę nic w tym złego.
  Dla jednych bachory, ale jak ma się swoje to dzieci i po co mam "nadążać". stawiam gdzieś bezpiecznie i widzę wszystko.
  Pewnie na dniach pojawią się samochodowe.

  Jak to będę oglądał, tez się zastanawiam i nie mam pomysłu - ale to już inna historia

 4. cyberant
  cyberant 17 marca 2017, 09:08

  Jackiller - "Jak to będę oglądał, tez się zastanawiam i nie mam pomysłu - ale to już inna historia"

  Proste, kup google VR do smartphona. może nie najtańsze, ale takie za 150--200zł dają radę. Ja mam samsunga Gear VR i często oglądam panoramki z wakacji natrzaskane smartphonem. Efekt jest taki że czasem czujesz jakbyś wrócił w tamto miejsce... :) a gdyby to były filmiki... to byłoby jeszcze lepiej.

  i nie trzeba robić filmików z kibla... czasem wystarczy w fajnym miejscu położyć taką kamerkę obok siebie i nagrać 5 minut zachodzącego słońca nad morzem. w zimę gdy za oknem szaro buro i ponuro a nie ma kasy i czasu na urlop w ciepłych krajach... można sobie przypomnieć :)

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.