Philips prezentuje nowy, 27-calowy monitor QHD
W ofercie firmy Philips pojawił się nowy monitor oznaczony symbolem 276E8FJAB. Model ten wyposażony został w 27-calową matrycę IPS. Z jego możliwości skorzystają m.in. fotografowie amatorsko zajmujący się obróbką fotografii.
Informacja prasowa
![]() |
Kraków, Polska, 29 marca 2017 – PHILIPS 276E8FJAB to nowy, 27-calowy monitor z matrycą IPS, który może się spodobać zarówno fotografom-amatorom, jak i okazjonalnym graczom. Wyróżniają go żywe kolory i optymalna, przy tej przekątnej ekranu, rozdzielczość QHD.
Ostry obraz i kolory, które wpadają w oko
Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, poszerzyła ofertę o model 276E8FJAB. Wykorzystuje on matrycę IPS o przekątnej 27 cali i wyższej niż w większości popularnych modeli rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (QHD). Obraz jest więc bardziej szczegółowy, a sam monitor, w odróżnieniu od modeli 4K, nie ma zbyt wygórowanych wymagań sprzętowych. Można go podłączyć zarówno do stacjonarnego komputera z przeciętnie wydajną kartą graficzną, jak i do laptopa ze średniej półki cenowej.
Mocną stroną modelu 276E8FJAB jest wyświetlacz z technologią PHILIPS Ultra Wide-Color, który sprawia, że wyświetlane kolory są żywsze i przez to obraz prezentuje się bardziej naturalnie dla ludzkiego oka. Zastosowana matryca IPS ma bogatą przestrzeń barw (132% sRGB) i szerokie kąty widzenia, więc nadaje się do zastosowań multimedialnych oraz amatorskiej obróbki fotografii i materiałów wideo. Współczynnik kontrastu wynosi tu 1000:1, a maksymalna jasność podświetlenia to 350 cd/m².
Elegancki monitor do domu
PHILIPS 276E8FJAB wyróżnia się przemyślanym wzornictwem, charakterystycznym dla urządzeń z serii E. Dedykowany jest głównie dla osób poszukujących uniwersalnego monitora, nadającego się zarówno do pracy jak i do oglądania filmów czy grania w gry. Wąskie ramki, cienki profil i eleganckie wykończenie z aluminiową stopą sprawiają, że nowy PHILIPS nie oszpeci biurka. Urządzenie z podstawą waży tylko 4,69 kg.
![]() |
PHILIPS 276E8FJAB oferuje dwie technologie, które docenią osoby spędzające dużo czasu przed ekranem: Flicker-free oraz LowBlue. Pierwsza z nich ogranicza męczące wzrok migotanie wyświetlacza, druga natomiast redukuje emisję niebieskiego światła. Przy codziennym użytkowaniu przydatna może być również funkcja PHILIPS SmartContrast, automatycznie analizująca wyświetlany obraz i dobierająca optymalne ustawienia ekranu.
Monitor wyposażony został w złącza: VGA, HDMI 1.4 oraz DisplayPort 1.2. W obudowie osadzono głośniki stereo o mocy 3 W każdy. Dodatkowo urządzenie posiada gniazdo słuchawkowe. Cechą wspólną z monitorami PHILIPS linii E jest przejrzyste menu ekranowe, obsługiwane za pomocą przełącznika przypominającego joystick.
Cena i dostępność
PHILIPS 276E8FJAB w polskich sklepach zadebiutuje w maju. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 1699 zł.
![]() |
Specyfikacja techniczna
- Model: PHILIPS 276E8FJAB
- Typ panelu LCD: IPS (in-plane switching)
- Typ podświetlenia: System W-LED
- Rozmiar panelu: 27 cali / 68,6 cm
- Natywna rozdzielczość, odświeżanie, format: 2560 x 1440 (QHD) @ 60 Hz / 16:9
- Kąty widzenia: 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
- Maksymalna jasność podświetlenia: 350 cd/m²
- Współczynnik kontrastu (typowy): 1000:1
- Współczynnik kontrastu SmartContrast: 20 000 000:1
- Czas reakcji (typowy): 15 ms
- Czas reakcji z funkcją SmartResponse: 4 ms (GtG)
- Kolory wyświetlacza: 16,7 mln (NTSC 114%, sRGB 132%)
- Funkcje poprawy obrazu SmartImage: TAK (SmartImage Lite)
- Udogodnienia
- Technologia Ultra Wide-Color (szersze spektrum kolorów, żywszy obraz)
- Technologia Flicker-Free (redukcja migotania obrazu)
- Technologia SmartContrast (dynamiczna zmiana kontrastu w oparciu o wyświetlany obraz)
- Tryb LowBlue (zmniejszona emisja niebieskiego światła)
- Przełącznik EasySelect do sterowania Menu
- Oprogramowanie sterujące: SmartControl
- Złącze blokady Kensington
- Obsługa trybu Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10/8.1/8/7 - Złącza obrazu oraz audio
- Wejście sygnału: 1 x VGA (analogowy), 1 x HDMI 1.4, 1 x DisplayPort 1.2
- Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym
- Wejścia/wyjścia audio: wejście audio, wyjście na słuchawki
- Wbudowane głośniki: 2 x 3 W - Podstawa
- Regulacja pochylenia: -5/+20 stopni - Wymiary, waga, obudowa i opakowanie
- Monitor z podstawą: 613 x 466 x 189 mm
- Monitor bez podstawy: 613 x 374 x 41 mm
- Waga z podstawą: 4,69 kg
- Waga bez podstawy: 4,07 kg
- Kolor obudowy: czarny/spiżowy
- Wykończenie: z połyskiem
- Produkt nie zawiera rtęci i ołowiu, materiał opakowania zdatny do odzysku w 100% - Przewody w zestawie: D-Sub, HDMI, przewód zasilający, kabel audio - Zużycie energii
- Normalne działanie: 22,93 W
- Tryb gotowości: < 0,5 W - Certyfikaty i atesty - Energy Start 7.0, EPEAT Silver, CE, FCC Class B, TCO certified, WEEE, CECP, CU, EPA, RCM
Więcej informacji nt. monitorów PHILIPS: www.philips.pl/c-m-pc/monitory.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Może przydałby się test tego monitora i wybranej, szerszej grupy modeli zarówno dla zwykłych amatorów, jak i bardziej profesjonalnych zastosowań. Tego chyba tutaj jeszcze nie było.
Świetny pomysł, tylko czy np. EIZO zechce przekazać swoje monitory do testów???
Mogło by się okazać że monitory o cenach powalających na kolana, są tylko odrobinę (lub nawet nie) lepsze od wyższych modeli znacznie tańszych firm.
Czy ultra wide color to szerszy zakres kolorów (w sensie przestrzeni) czy podbite nasycenie ?
Szukałem na stronie philipsa, ale jest tylko marketingowy bełkot
Nie wiem czym tu się chwalić w dzisiejszych czasach :(
Zamiast "kolory, które wpadają w oko" oraz "wyświetlane kolory są żywsze", to ja jednak wolałbym, żeby po prostu były wiernie odwzorowywane.
Swoją drogą, "132% sRGB" może ładnie marketingowi brzmi, ale bez określenia w jakiej przestrzeni pomiar był dokonany, absolutni NIC nie znaczy. Pokrycie 132% sRGB w xyY to zupełnie co innego niż 132% w La*b*.
Typowy konsumencki produkt. Dlatego brak informacji o kolorach.
A da się "toto" kalibrować?
@ktojack
"Świetny pomysł, tylko czy np. EIZO zechce przekazać swoje monitory do testów??? "
Przecież przekazują.
"Mogło by się okazać że monitory o cenach powalających na kolana, są tylko odrobinę (lub nawet nie) lepsze od wyższych modeli znacznie tańszych firm."
Taa. Testów monitorów z wynikami pomiarów jest w cholerę w sieci. Ludzie kupujący referencyjne modele wiedzą co i po co kupują, więc nie ma co tutaj snuć teorii spiskowych tylko wystarczy poszukać informacji.
To jest Chiński (właściciel teraz też jest z Chin ) monitor dla "daltonistów" z gołym IPS-em na pokładzie .
Testy przeważnie są tylko wycinka matrycy gdzie styka się urządzenie pomiarowe ..
@veto
"Testy przeważnie są tylko wycinka matrycy gdzie styka się urządzenie pomiarowe"
No a jak inaczej to sobie wyobrażasz? Spektrofotometr na całą powierzchnię panelu? Zresztą pomiarów można sobie dokonać w różnych obszarach monitora.
A czy wszyscy ludzie widzą tak samo? Odbierają tak samo kolory? I młodzi i starzy?Nie! Możesz sobie skalibrować monitor, ale dla starszej osoby obraz będzie za ciepły, a dla młodej za zimny. I wyniki pracy będą inne chociaż monitor był super wykalibrowany. A odbiorca przecież też inaczej odbierze kolory. Człowiek to bardzo ułomne zwierzę, niestety. I tyle w temacie.
@Lipen
Nie wiesz co to jest kalibracja sprzętowa monitora, profilowanie i po co się to robi, prawda?
kalibracja monitora bedzie tylko widoczna na sprzecie na którym osoba obrabia fotki.Kupiłem kalibrator ale co z tego , kalibracja mojego DELL ultrasharp poprawiła tylko troszke,prawie nie widoczne dla oka zmiany a wydałęm 200f na balibrator i jest to tylko widoczne na moim sprzecie.Osoby mające inne monitory z kalibracją czy bez i tak będą widzieć co innego.To samo po wydrukowaniu zdjęcia , wyszło inne jak na ekranie,czyli teraz czeka mnie kalibracja drukarki itd.Jesli ktos zajmuje sie tym profesionalnie i trzepie kase to jest to warte a dla amatora to wystarczy ze zainwestuje w monitor w granicy 3 do 4 tyś.zł i to powino wystarczyc.
@canonik83
"kalibracja monitora bedzie tylko widoczna na sprzecie na którym osoba obrabia fotki."
Trolujesz? A na jakim jeszcze ma być widoczna? Przecież kalibracja jest dla użytkownika, jego komfortu pracy i zgodności, głównie z medium drukowanym.
"Kupiłem kalibrator ale co z tego , kalibracja mojego DELL ultrasharp poprawiła tylko troszke,prawie nie widoczne dla oka zmiany a wydałęm 200f na balibrator"
Posiadasz monitor, który jest praktycznie niekalibrowalny sprzętowo (nie da się go zlinearyzować) i dziwisz się, że niewiele się zmieniło. W dodatku jeszcze w ciemno kupiłeś kalibrator nie sprawdzając, że on w praktyce nic nie daje na tym Dellu, bo praktycznie to samo można osiągnąć z OSD monitora.
"i jest to tylko widoczne na moim sprzecie."
No trudno, żeby była widoczna na monitorze kolegi.
"To samo po wydrukowaniu zdjęcia , wyszło inne jak na ekranie"
Patrz wyżej.
"czyli teraz czeka mnie kalibracja drukarki itd."
Wygenerowanie profilu drukarki i jakbyś miał dobry skalibrowany monitor, to byś widział to co wyjdzie z drukarki.
"a dla amatora to wystarczy ze zainwestuje w monitor w granicy 3 do 4 tyś.zł i to powino wystarczyc."
Oczywiście, że tak, zwłaszcza że w tej kwocie można już kupić w pełni kalibrowalne monitory. Niestety prawda jest brutalna, EIZO i NEC a potem długo długo nic. Ten Dell to nie jest ostatnie truchło, jest to dobry monitor klasy biurowej i nic ponadto, do zastosowań graficznych średnio się nadaje.
@mate ... Twój brak wiedzy nie porażający i jeszcze się tym publicznie chwalisz.
Zasięgnij może wiedzy z mądrych źródeł i dopiero się wypowiadaj w kwestiach kalibracji - czegokolwiek !!!
I nie obrażaj userów stwierdzeniami o trollowaniu, gdyż w/g Ciebie każdy o odmiennym od Twojego zdaniu jest trollem ???. Na takie stwierdzenie /nawet w formie pytania/ należy odpowiedzieć - odpiepsz sie !!!
Pozdrawiam cieplutko :)))
@Marek B
A jakieś merytoryczne argumenty np. na temat kalibracji LUT Delli czy tylko będziesz bełkotać?
A pytanie o trolowanie dotyczyło stwierdzenia, że kalibracja jest widoczna tylko na skalibrowanym monitorze, bo niby na jakim jeszcze ma być widoczna?
"Na takie stwierdzenie /nawet w formie pytania/ należy odpowiedzieć - odpiepsz sie !!! "
Jak już, to "odpieprz się", nawet krótkiej wypowiedzi nie potrafisz napisać bez błędu gamoniu?
On chyba w ogóle nie potrafi pisać po polsku... "w/g"? Odstępy przed znakami interpunkcyjnymi? Kropka po trzech znakach zapytania? Błędu w wulgaryzmie szkoda komentować.
A co do kalibracji, to nawet na czystą logikę koledzy wyżej piszą totalne bzdury. Żeby kalibrować trzeba mieć co oraz trzeba skalibrować wszystko, a nie tylko monitor a drukarki już nie etc.
@ktojack, tak piszą osoby co nawet monitora Eizo lub Nec na polce sklepowej nie widzieli :) nie robią testów ? jest ogrom testów, pokazujących jak dobre są monitory od tych producentów , a ile prawdy jest w "profesjonalnych" monitorach od benq czy asusa, za które się płaci prawie tyle samo, wiec ta oszczędność nie zawsze wychodzi na dobre, nie mówiąc ze jak coś się stanie, zobaczysz która firma jak traktuje klienta :).
Dell nie produkuje modeli do celów graficznych ! To firma tworząca sprzęt dla celów biurowych. Skąd niektórym się wzięło, że skalibrują tak samo jak 2x (i więcej) droższy monitor z możliwością kalibracji sprzętowej.
Zależy jaki kalibrator się kupi, bo nie każdy zrobi to tak samo jak się wydaje.
@veto w sumie napisał wszystko co trzeba, to jest goły ips z płytka sterująca wielkości telefonu lub mniejszy. Jasne ze robi się odcinkami testy monitorów ale często jest dzielony na ileś obszarów na całym ekranie i chyba gęściej nie ma co robić. Już po tym często widać odchyły resztę można dopisać.
@Lipen mylisz rożna prace ludzkiego oka (błędy działaniu i samoczynna korekcja, przykładów i tłumaczenia tego jest sporo w necie) z wyświetlaniem kolorów przez monitor. Pomijając monitor często obraz jest oglądany w rożnych warunkach, a każdych warunkach wzrok pracuje inaczej, to nie jest indywidualna kwestia.
@canonik83 poczytaj o monitorach graficznych, nie porównuje się zdjęć na innych monitorach, bo ty jesteś przyzwyczajony do danego wyświetlania kolorów przez twój monitor, a druga osoba do wyświetlania kolorów na jego monitorze, nie na twoim. Może też nie konwertujesz plików do zwykłej przestrzeni kolorów dlatego te zdjęcia tak wyglądają, bo dany monitor nie potrafi takiej przestrzeni wyświetlić.
@mate nie wspomniałeś, że kalibruje się monitory ze względu na rożne warunki oświetleniowe w których przebywają, a "fabryczna kalibracja" nie oznacza ze monitor poprawnie wyświetla kolory.
@Marek B to że ktoś ma odmienne zdanie nie oznacza, że ma racje i może rozsiewać swoje mądrości typu: monitor to monitor a eizo i nec to bezsensowne wydawanie kasy. jakby zrobili testy byłoby to widać. ... i tak dalej. Zamiast napisać, co konkretnie napisał źle czepiasz się jego zachowania w sumie pokazując, że "wiem, ale nie powiem", inaczej nie wiadomo czy ty cokolwiek wiesz na ten temat.
Skalibrować można każdy monitor, ale czy to się skończy sukcesem to zależny od sprzętu (monitora, ale i też kalibratora) :).
zapomniałem napisać, jeśli monitor sięga sRGB 132%, to znaczy, że albo osiąga inna przestrzeń o której można by było napisać, że monitor wyświetla powiedzmy 85% AdobeRGB hoc ładniej brzmi 132% sRBG :) albo pokręcone kolory, które robią więcej sieki na monitorze, który wyświetla 95% srbg :) marketingowa ściema dla naiwnych. Wygląda to jak mowa o downsizingowych silnikach :D osiąga 150% swojej mocy :D
@adamblack
Staram się nie podawać zbyt dużo informacji na raz, bo jak widzisz niektórzy mają problemy z ogarnięciem podstaw :)
I o ile w niewiedzy nie ma jeszcze nic złego, bo nie każdy musi być omnibusem we wszystkim, o tyle wygłaszanie autorytarnych opinii i negowanie faktów, nie mając jednocześnie podstawowej wiedzy, brzmi co najmniej kuriozalnie.
@mate Dokładnie. Po prostu miałem na myśli, że kalibracji nie robi się wyłącznie pod drukarki ale ogólnie się ja wykonuje w celu pełnego wykorzystania możliwości monitora i by wyświetlał dokładnie to co powinien, dlatego różnice wydaja się niewielkie (w przypadku pro monitorów, a duże przy zwykłych), ale z czasem i wystarczy na chwile spojrzeć na parę użytkowych nieskalibrowanych monitor zaczynasz dostrzegać co za rożne historie potrafią pokazywać każdy z tych monitorów, oczywiście właściciel danego monitora tego nie widzi, ale pracując już na takim użytkowym można obrobić zdjęcie nie do końca z naszymi oczekiwaniami oczywiście nieświadom tego.
@adamblack
Wyobraź sobie że mój monitor to skalibrowany NEC EA245WMi ColorTuned, czyli takie minimum do zdjęć. Poprzedni NEC miał wypadek przy remoncie mieszkania jakieś dwa lata temu :-).
Zdjęcie drukuję albo w domu na oprofilowanym Canonie (do A4), lub jeśli chcę coś co ma metr na krótkim boku to wtedy zlecam w Oficynie BWK u Waldemara Komorowskiego (łatwo go znajdziesz w internecie), z którym znamy się od lat.
Także co nieco styczności z dobrymi monitorami i wydrukiem miewam.
Jeśli monitor/obiektyw/aparat jest o 10% lepszy (jeszcze kwestia co to dla kogoś znaczy), to bywa że kosztuje 2-3 razy więcej. Porządne testy mogłyby to pokazać. Sprawdzenie matrycy w jednym punkcie, nie oznacza że cała wyświetla świetnie.
Gdy porównasz EIZO na 5-6 tysięcy, z monitorami innych producentów reklamowanymi jako graficzne, a kosztującymi połowę tej kwoty (lub czasem mniej), okaże się że różnice są symboliczne i tak właściwie bez sprzętu pomiarowego ciężko je stwierdzić.
@ktojack
"Gdy porównasz EIZO na 5-6 tysięcy, z monitorami innych producentów reklamowanymi jako graficzne, a kosztującymi połowę tej kwoty"
Co ty żeś się tak tego EIZO uczepił? NEC też ma droższe serie monitorów graficznych jak PA i referencyjne SpectraView, jak je porównasz z monitorami innych producentów reklamowanymi jako graficzne, a kosztującymi połowę czy 1/4 tego co najdroższe modele NEC, to co wyjdzie? EIZO tez ma tańsze serie monitorów z linii ColorEdge.
A że od pewnego poziomu jakość techniczna nie rośnie wprost proporcjonalnie do ceny? Przecież monitory (a wśród nich EIZO) nie są tu żadnym wyjątkiem, tak samo jest z aparatami, obiektywami, komputerami itd.
@mate
Nie pomyślałem że się czepiam EIZO :-).
Lubię produkty tej firmy. NIestety nie podobają mi się ich ceny i uważam że są przesadzone w stosunku do tego co oferują.
Ale wracając do metritum.
Testy monitorów różnych producentów i z różnych przedziałów cenowych by się bardzo przydały :-).
@ktojack
"NIestety nie podobają mi się ich ceny i uważam że są przesadzone w stosunku do tego co oferują."
Ceny są bardzo zbliżone do cen odpowiadających im monitorów NECa. ColorEdge CS kosztuje podobnie co NEC EA, CX podobnie co PA, a referencyjne CG odpowiada mniej więcej cenowo SpectraView.
Innych firm nie porównuję, bo jak już było zauważone, one nie produkują w zasadzie monitorów graficznych.
Brak VESA, bo po co komu. Dyskwalifikacja.