Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców
12 maja
2017 16:45

W ofercie firmy Quadralite pojawiła się nowa lampa błyskowa Stroboss 36. Urządzenie zaprojektowano do współpracy z bezlusterkowcami. Na razie lampa jest dostępna dla systemów Sony, Canon i Nikon. W przyszłości dodatkowo dla Micro 4/3 oraz Fujifilm X.

Informacja prasowa

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców.

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Quadralite na terenie Polski informuje o wprowadzeniu do oferty nowego, niewielkiego flesza przeznaczonego specjalnie do aparatów kompaktowych z wymienną optyką.

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców

Quadralite Stroboss 36 to mała i lekka lampa błyskowa o liczbie przewodniej 36, która idealnie pasuje do aparatów bezlusterkowych oraz kompaktowych. Waży jedynie 200 g1 a po zamontowaniu na aparat i skierowaniu głowicy do przodu ma jedynie 95 mm wysokości. Pomimo tak niewielkich rozmiarów jej głowica błyskowa obraca się w zakresie 270º w płaszczyźnie poziomej oraz 97º w pionowej. Pozwala to na dużą swobodę w odbijaniu światła błyskowego od sufitu i ścian niezależnie od zorientowania aparatu na zdjęcia w kadrze portretowym i poziomym.

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców

Ważną cechą Quadralite Stroboss 36 jest obecność nadajnika systemu Navigator X, dzięki czemu może służyć jako sterownik (Master) dla innych lamp Quadralite takich jak: Pulse Pro X, Atlas 600 i 600 TTL, Reporter 360 TTL, Stroboss 60, a także Stroboss 36. Jest też możliwe przełączenie do trybu Slave, w którym można sterować nią zdalnie z poziomu nadajnika Navigator X oraz lamp Stroboss 60 i 36.

Stroboss 36 jest wyposażona w trzy tryby pracy. Pierwszym z nich (TTL), pozwala fotografować z wykorzystaniem automatycznego doboru mocy światła błyskowego i pracę z wykorzystaniem wszystkich trybów automatycznych i półautomatycznych dostępnych w aparatach fotograficznych. Druga opcja to tryb ręczny (manualny), gdzie użytkownik sam dobiera energię błysku w zakresie 7 stopni przysłony z dokładnością do 1/3 działki. Trzeci tryb – stroboskopowy (Multi) świetnie sprawdza się podczas wykonywania efektownych zdjęć przy dłuższych czasach ekspozycji.

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców

Lampa oferuje możliwość synchronizacji błysku z ultrakrótkimi czasami otwarcia migawki nawet do 1/8000 s. Taką opcję docenią szczególnie osoby, które chcą wykorzystać lampę podczas sesji plenerowych, gdzie bardzo często trzeba się zmierzyć z intensywnym światłem zastanym. Dodatkowo Stroboss 36 charakteryzuje się bardzo krótkim czasem trwania błysku, który przy minimalnej mocy osiąga aż 1/20000 s (t0.1).

Stroboss 36 posiada zoom, który w trybie ręcznym i automatycznym pracuje w zakresie 24 – 105 mm. W przypadku gdy konieczne jest oświetlenie szerszego planu można skorzystać z wbudowanego w głowicę dyfuzora rozpraszającego, który odpowiada ogniskowej ~15mm. Oprócz niego lampa zaopatrzona jest w biały ekran odbijający. Ponadto w zestawie dostarczana jest dodatkowa nakładka zmiękczająca światło, która przyda się np. podczas wykonywania zdjęć z palnikiem skierowanym na wprost. Fabryczny komplet dopełnia podstawka oraz poręczny pokrowiec.

Quadralite Stroboss 36 zasilana jest z dwóch baterii typu AA. Przy wykorzystaniu w pełni naładowanych akumulatorów 2 lampa jest w stanie wyzwolić nawet do 210 błysków z pełną mocą. W komorze baterii zlokalizowane jest złącze Micro USB, które służy do aktualizacji oprogramowania wewnętrznego lampy przy użyciu programu Quadralite Firmware Upgrade Tool dostępnego na stronie www.quadralite.pl.

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców

Quadralite Stroboss 36 dostępna jest teraz w wersji do trzech systemów: Sony, Canon i Nikon. W ciągu najbliższych miesięcy pojawią się również warianty kompatybilne z aparatami Micro 4/3 (Olympus i Panasonic), a także Fujifilm X.

Sugerowana cena detaliczna (z VAT) lamp Quadralite Stroboss 36 wynosi 395 zł.

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców

Najważniejsze cechy produktu:

 • niewielki i lekki flesz zaprojektowany specjalnie dla bezlusterkowców,
 • zgodność z automatycznym pomiarem światła błyskowego TTL,
 • szeroka regulacja energii błysku w przedziale 7 stopni przysłony (od 1/1 do 1/128) z regulacją co 1/3 stopnia EV,
 • wbudowany nadajnik i odbiornik systemu zdalnego sterowania i wyzwalania Quadralite Navigator X (lampa może pracować jako MASTER lub SLAVE),
 • funkcja błysku stroboskopowego (Multi) i synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (HSS) do 1/8000 s,
 • możliwość wyzwalania błysku za pomocą fotoceli,
 • liczba przewodnia 36 i temperatura barwowa 5600 K ± 200 K,
 • ruchoma głowica palnika (od 0° do 270° w poziomie, od -7° do 90° w pionie),
 • zoom 24-105 mm oraz wbudowany panel rozpraszający do 15 mm,
 • zasilana za pomocą dwóch baterii AA,
 • w zestawie dostarczany jest pokrowiec, podstawka i nakładka zmiękczająca światło,
 • możliwość aktualizacji firmware poprzez złącze USB.

Quadralite Stroboss 36 - lampa błyskowa dla bezlusterkowców


Komentarze czytelników (12)
 1. ciszy
  ciszy 12 maja 2017, 19:41

  Fajna lampka w niskiej cenie. Dobrze wygląda na a7...

 2. sloma_p
  sloma_p 12 maja 2017, 19:58

  Plastikowa stopka :(

 3. MaciekNorth
  MaciekNorth 12 maja 2017, 20:27

  "Na razie lampa jest dostępna dla systemów Sony, Canon i Nikon. W przyszłości dodatkowo dla Micro 4/3 oraz Fujifilm X."

  Czyli co? Nadchodzi czas, że nowe akcesoria są wypuszczane do Sony w tym samym czasie jak do NiC? Świat staje na głowie...

 4. sloma_p
  sloma_p 12 maja 2017, 20:34

  Spokojnie. Ten produkt w oryginale (Godox TT350) wyszedł rok temu i najpierw do N i C. Wersja S gdzieś w październiku 2016 ;)

 5. filemon112
  filemon112 12 maja 2017, 23:46

  Lampa dla bezlusterkowców Canona i Nikona? Nie wierzę...

 6. Cichy
  Cichy 13 maja 2017, 11:52

  @sloma_p
  W wersji Canon/Nikon jest metalowa.

  To nie jest lampa do bezlusterkowców. To, że jest mała wcale nie znaczy, że nie można ją założyć na lustrzankę. Mam w wersji Canon jako backup w razie by główna padła.

 7. sloma_p
  sloma_p 13 maja 2017, 18:16

  @Cichy - spoko, to fajnie :)

  Ja się zastanawiam, czy nie kupić ich jako Masterów - wyrzuciłbym Strobosy 60 na statywy, a te by nimi mogły sterować i dawać szczyptę światła ze stopki, zwłaszcza z tym dyfuzorem. Za te pieniądze...

 8. mmatja
  mmatja 13 maja 2017, 20:38

  wczoraj przyszła do mnie Meike MK320S. 32 to nie 36, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nawet jakość wykonania wcale nie aż tak tandetna jak przypuszczałem. 60$. Pewnie gdybym teraz zamawiał, to Stroboss 36 byłby dość wysoko na liście kandydatów.

 9. coolperl
  coolperl 13 maja 2017, 22:43

  No fajny maluch... Czekam w takim razie na wersję do Fuji.

 10. Lipen
  Lipen 14 maja 2017, 07:18

  Lampa dla bezlusterkowców, czyli nie będzie działała z innymi aparatami, czy to znowu jakaś durna nowomowa marketingowa..

 11. Cichy
  Cichy 14 maja 2017, 23:03

  @Lipen, nie, to nie lampa do bezlusterkowców. To lampa do prawie wszystkich puszek na rynku.

 12. Didżejs
  Didżejs 15 maja 2017, 06:32

  @mmatja
  Też mam taką lampę i spisuje się znakomicie. Świetnie doświetla na drugiej kurtynie.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.