Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Lomo’Instant Panama

Lomo’Instant Panama
16 czerwca
2017 15:07

W ofercie marki Lomography pojawiła się kolejna edycja aparatu Lomo’Instant na filmy Fujifilm Instax Mini. Swoim wyglądem model ten nawiązuje do lasów deszczowych i wybrzeży Ameryki Środkowej.

Podobnie, jak wcześniejsze aparaty z tej serii, Lomo’Instant Panama przeznaczony jest do fotografii natychmiastowej. W środku znajdziemy drukarkę do zdjęć korzystającą z wkładów Fujifilm Instax Mini. Aparat wyposażono w obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 27 mm. Dostępne wartości przysłon to f/8, f/11, f/16, f/22 i f/32. Jest jeszcze m.in. wizjer optyczny, lampa błyskowa oraz niewielkie lusterko na przednim panelu obudowy, ułatwiające robienie autoportretów.

Lomo’Instant Panama

W zestawie są trzy nasadki na obiektyw: fisheye (kąt widzenia 170 stopni), close-up (ostrzenie od 10-15 cm) oraz portrait (dający ogniskową 35 mm), a także kolorowe nakładki żelowe na lampę błyskową.

Lomo’Instant Panama można zamawiań na stronie producenta. Cena to 119 euro.

Lomo’Instant Panama


Komentarze czytelników (15)
 1. Tereska
  Tereska 17 czerwca 2017, 07:42

  Optyczne schodzą na psy pisząc o takich bzdurach a za 119 E można kupić używaną lustrzankę z dobrym obiektywem

 2. noob
  noob 17 czerwca 2017, 12:09

  @Tereska przecież to jest portal techniczny foto, piszą o nowościach sprzętowych na rynku, według Ciebie powinni dać newsa "dostępne są urzywane lustrzanki z dobrym obiektywem, za 119€"?

 3. Vendeur
  Vendeur 17 czerwca 2017, 13:22

  @noob - takiego newsa na pewno nie dadzą, bo nawet jeśli poziom znacznie obniżyli, to jednak nadal potrafią pisać poprawnie po polsku...

  Co do newsa, to kłaniają się jednak błędy w logice i semantyce treści. Wygląd aparatu jest standardowy, wygląda jak aparat, a nie jak las... Jak można taką bzdurę napisać? Las to może przypominać wzór na aparacie. Wzór / grafika, to nie to samo co wygląd / kształt...

 4. Lipen
  Lipen 17 czerwca 2017, 16:20

  Ten las też mnie zaskoczył..Ale widać redaktorom to nie przeszkadza. A może sami nie widzą w tym tekście nic niepokojącego. Żenada.

 5. Lipen
  Lipen 17 czerwca 2017, 16:21

  A poziom jaki jest, taki jest. Każdy myślący niech sam oceni.

 6. Dżozef
  Dżozef 17 czerwca 2017, 18:00

  No i się oberwało niepoważnej redakcji od "powaźnych fotografóf".

 7. needle
  needle 17 czerwca 2017, 18:20

  aparat ma być ergonomiczny i ma mieć jak najlepszy stosunek jakości do ceny a nie przypominać wyglądem prącie czy lasy deszczowe. odmóżdżanie targetu postępuje w zastraszającym tempie.

 8. f-nieobiektywny
  f-nieobiektywny 17 czerwca 2017, 19:33

  Z Panamy? Ale z któremy?

 9. noob
  noob 17 czerwca 2017, 19:52

  Kto wam zabrania założyć stronę konkurencyjną, traktującą tylko o "poważnych" i "istotnych" sprawach dotyczących fotografii, będziecie sami robili odsiew talich bzdetów i posali teksty. Wydaje mi się, że to będzie lepiej spędzony czas niż marudzenie, że ktoś nie spełnia waszych oczekiwań.

 10. Vendeur
  Vendeur 17 czerwca 2017, 20:59

  @noob - masz rację, najlepiej być biernym i na nic w około nie zwracać uwagi, niczemu nie protestować. To takie modne w ostatnim czasie, prawda? A potem słyszymy o sytuacjach, gdy kogoś pobito a nikt w tłumie nie zareagował (i inne podobne). Jak napiszą o majtkach też to przemilczysz?

  @Dżozef - nie ma to jak popadać ze skrajności w skrajność. Masz jakieś problemy z myśleniem? Nikt tu nie podważa umiejętności technicznych czy też wiedzy redakcji i nikt się nie wywyższa. Zarzuty są zupełnie w innym wymiarze. Więc takie argumenty są zupełnie idiotyczne i jedynie świadczą o tym, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

 11. Janusz.Z
  Janusz.Z 17 czerwca 2017, 23:11

  Czy może ktoś wie jaka "najnowocześniejsza" lustrzanka z jakimś Batiso-Zeissem lub innym mega słoikiem zrobi takie zdjęcia jak Lomo Instant?
  Żadna...:)

 12. PDamian
  PDamian 17 czerwca 2017, 23:41

  W którym miejscu swoim wyglądem model ten nawiązuje do wybrzeży Ameryki Środkowej?

 13. cygnus
  cygnus 18 czerwca 2017, 02:12

  @PDamian:
  Aparat ma krawędzie czyli brzegi, zupełnie analogicznie do Ameryki Środkowej.

 14. PDamian
  PDamian 18 czerwca 2017, 07:42

  A już myślałem że to lanie wody.

 15. noob
  noob 18 czerwca 2017, 13:53

  @Vendeur taaak... Dżozef popada w skrajności w dziedzinie fotografii i jest beee, ale twoje porównanie zlekceważenia nieistotnego newsa do pobicia jest ok ;)
  Sądze że stworzenie własnego portalu traktującego o poważnych sprawach, aby "śmieciowa konkurencja" wzieła się do roboty, jest właśnie zdrową reakcją, ale przecież trolowanie u innych jest takie modne, prawda?

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.