Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.Aktualności

Laowa Magic Shift Converter dla mocowania Sony E

Laowa Magic Shift Converter dla mocowania Sony E
10 lipca
2017 12:06

Firma Laowa dołączyła do swojej oferty adapter typu „shift” (od ang. przesuń), przeznaczony dla obiektywów Canon EF i Nikon AI podłączanych do aparatów z mocowaniem Sony E.

Magic Shift Converter (MSC) został specjalnie zaprojektowany do używania z obiektywem Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D, ale można z niego korzystać także z innymi szerokokątnymi obiektywami. Adapter umożliwia korekcję perspektywy, co fotografom architektury pozwoli wyeliminować efekt zbiegania się linii budynków w kadrze.

Laowa Magic Shift Converter dla mocowania Sony E

W przypadku stosowania z obiektywem Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D, adapter konwertuje ogniskową do 17 mm (i światła f/4), umożliwiając przesuwanie mechanizmu w zakresie +/- 10 mm.

Laowa Magic Shift Converter dla mocowania Sony E

W ramach zakupów typu „pre-order” można już zamawiać adapter w wersji Canon EF - Sony E. Cena to 300 dolarów za sztukę. Dostawy rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia. Wariant przeznaczony dla obiektywów Nikon AI ma być dostępny w przeciągu kolejnych dwóch miesięcy.

Laowa Magic Shift Converter dla mocowania Sony E


Komentarze czytelników (18)
 1. MaciekNorth
  MaciekNorth 10 lipca 2017, 14:03

  Fajnie, widać w kierunku jakich aparatów zmierza fotografia. Jak już lustrzanki umrą, będzie przynajmniej do czego podpiąć te wszystkie obiektywy :P

 2. focjusz
  focjusz 10 lipca 2017, 15:29

  Dokładnie - wydaje się że do fotografii tego typu już obecnie bez sensu jest inwestować grubą kasę w specjalizowane obiektywy kiedy ten sam albo lepszy rezultat można uzyskać biorąc dobrą lustrzankowa stałkę i podpinając przez taki adapter do bezlustra ( FF ciągle niestety tylko jednego producenta )

 3. szuu
  szuu 10 lipca 2017, 16:14

  tu chodzi o zabawę fotografią a nie inwestowanie.
  gdyby chodziło o efekt to korekcję perspektywy robi się dzisiaj kilkoma kliknięciami w darmowym programie.

 4. Borat
  Borat 10 lipca 2017, 16:27

  @szuu

  I tracisz przy tym 1/3 kadru na wyprostowanie, zdjęcie traci na jakości bo jest w jednej części rozciągane a w kolejnej ściskane. Do tego w przypadku kilkudziesięciu czy kilkuset różnych zdjęcia nie zrobisz tego z automatu tylko musisz marnować czas na każde zdjęcie z osobna.

  Czyli pogarszasz jakość i tracisz kupę czasu na coś czego można uniknąć już na etapie fotografowania.

 5. mate
  mate 10 lipca 2017, 16:30

  @Borat
  Akurat z tym konwerterem też się traci z kąta widzenia, ale fakt, że w inny sposób niż prostując na kompie, no i tak jak napisałeś, upraszcza to cały proces.

 6. Borat
  Borat 10 lipca 2017, 16:45

  @mate

  Ale mi nie chodzi o kont widzenia szkła tylko przy wyprostowaniu zdjęcia na kompie musisz przyciąć spory fragment.

 7. szuu
  szuu 10 lipca 2017, 16:48

  jeżeli wymagana jest bardzo dobra rozdzielczość to tym bardziej nie korzysta się z takiego wynalazku tylko łączy kilka-naście-dziesiąt ujęć w jedno zdjęcie.

  a rozdzielczość przy korzystaniu z obiektywu przez adapter wcale nie będzie taka rewelacyjna bo istotą tej techniki jest korzystanie z brzegu kadru, tam gdzie jakość i tak jest gorsza.

  fajny bajer, ale kiedyś była to konieczność i super duper profesjonalizm, dziś już tylko kaprys.

 8. Borat
  Borat 10 lipca 2017, 18:43

  @szuu

  No to dopiero pomysł składać kilka pokrzywiony zdjęć robionych szerokim kątem.

 9. wzrokowiec
  wzrokowiec 11 lipca 2017, 00:44

  Fajne! Ciekawe, czy jest coś takiego pod lustrzankę DX?
  Zapewne musiałoby być z soczewką?

 10. ***s***
  ***s*** 11 lipca 2017, 01:18

  Borat10 lipca 2017, 18:43..No to dopiero pomysł składać kilka pokrzywiony zdjęć robionych szerokim kątem.

  Dlatego ze skladasz z kilkudziesieciu zdjec nie musisz uzywac szerokiego obi8ktywu. I tu jest zysk

 11. sorek
  sorek 11 lipca 2017, 04:20

  Mam już moją 12mm zamontowaną na A7RII, teraz czekam aż przyślą mi tego Shift Convertera. Sama 12mm Laowa mnie zaskoczyła - nigdy nie widziałem tak szerokiego, ostrego, jasnego i przyjemnego w użytku obiektywu! Już nie wspomne o niesamowitym FOV i fakcie że serio ten obiektyw ma 0 distortion.

  Nie wiem jak im się to udało ale wow.. ta firma umiała się wstrzelić w rynek, czekam na ich portretowe obiektywy.

 12. sloma_p
  sloma_p 11 lipca 2017, 07:25

  @wzrokowiec - ten tu też ma soczewkę.

 13. mate
  mate 11 lipca 2017, 08:32

  @wzrokowiec
  "Zapewne musiałoby być z soczewką?"

  Nie, nie musiałoby. Ten tutaj ma soczewkę, bo jest do szkieł ff podpinanych pod ff, więc ten adapter działa jak telekonwerter x1,4 zwiększając pole obrazowe.
  Tu masz adapter shift dla szkieł Mamiya 645 do bagnetu F:
  link
  A tu masz adapter tilt dla szkieł pod Pentacona 6:
  link
  A tak swoją drogą, to do takich zabaw nie prościej sobie kupić jakieś tanie bezlustro typu A3000 (używane 300-400 zł) i praktycznie nie być ograniczonym parametrami bagnetu?

 14. wzrokowiec
  wzrokowiec 11 lipca 2017, 09:56

  @mate

  Ale ja bym chciał taką przejściówkę do DX na szkła FX. Wszystkie Nikona.

 15. mate
  mate 11 lipca 2017, 10:02

  @wzrokowiec
  "Ale ja bym chciał taką przejściówkę do DX na szkła FX. Wszystkie Nikona."

  I jak to sobie wyobrażasz? Przecież musisz mieć miejsce pomiędzy bagnetem a obiektywem na taki adapter. Jak odsuniesz szkło od matrycy na odległość większą niż projektowana odległość obrazowa, to zmienisz zakres możliwości ostrzenia (zadziała jak pierścienie makro) i będziesz mógł ostrzyć tylko na małym dystansie, różnica może być nie do wyprowadzenia poprzez soczewki korygujące. Przecież już adapter na M42 ma soczewkę korygującą aby dało się ostrzyć na nieskończoność, a tam różnica pomiędzy odległościami rejestrowymi to 1 mm.

 16. wzrokowiec
  wzrokowiec 11 lipca 2017, 10:04

  Tego się obawiałem :(

 17. mate
  mate 11 lipca 2017, 10:05

  @wzrokowiec
  Tak jak pisałem, nie prościej jakieś tanie bezlustro i tego typu adapter na szkła z bagnetem F?

 18. wzrokowiec
  wzrokowiec 11 lipca 2017, 10:27

  Aparat już mam, więc chcę go maksymalnie wykorzystać. Nie jest to aż tak dla mnie ważne, żeby kupować kolejny. Zatem pozostaje mi prostowanie w postprodukcji.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.