Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.
Aktualności

Luminar w wersji beta dla Windows - można pobrać bezpłatnie

Luminar w wersji beta dla Windows - można pobrać bezpłatnie
14 lipca
2017 11:16

Jeśli ktoś poszukuje stosunkowo niedrogiego programu do obróbki zdjęć i alternatywy dla produktów takich, jak Lightroom czy Aperture, może skorzystać z Luminara firmy Macphun. Program dostępny na system Mac OS trafił także na platformę Windows.

Luminar to program, który ostatnio zdobył nagrodę organizacji TIPA (Technical Image Press Association) w kategorii oprogramowania przeznaczonego do edycji zdjęć. Aplikacja obsługuje pliki RAW. Wyposażona została w sporo funkcji przydatnych przy obróbce fotografii, obsługując m.in. warstwy, maskowanie, przetwarzanie wsadowe, filtry, itd. Możliwości programu można też rozszerzać za pomocą darmowych lub płatnych presetów.

W wersji na Mac OS program kosztuje niecałe 70 euro. Luminar pojawił się właśnie także na system Windows. Na razie jest dostępny w wersji beta - do bezpłatnego pobrania (tutaj). Aplikacja będzie gotowa, jako pełna wersja, pod koniec tego roku.


Komentarze czytelników (10)
 1. Wnioski
  Wnioski 14 lipca 2017, 11:21

  Niestety mocno niedopracowany... wolny i często się wysypuje.Za darmo to jeszcze jakoś obleci.. ale gdyby trzeba było za to płacić to byłoby na co narzekać.
  W sumie... ciekawostka którą po zainstalowaniu i półgodzinnej zabawie odinstalowałem.

 2. Riccardo
  Riccardo 14 lipca 2017, 11:37

  Na Macu mi się jeszcze nie wysypał. Wolny jest, to fakt, ale też bez przesady. Używam na co dzień. Ma tę zaletę, że świetnie radzi sobie z renderowaniem plików Fuji, czego nie można powiedzieć o LR. Do tego fajne filtry i presety. Wadą jest brak korekcji perspektywy.

 3. mate
  mate 14 lipca 2017, 12:46

  Nieco tańszy i bogatszy w narzędzia Affinity Photo wydaje się być jednak chyba lepszym wyborem.

 4. RobertON
  RobertON 14 lipca 2017, 14:36

  Affinity Photo jest świetnym programem "zamiast Photoshopa", ale nie jest dobrym narzędziem do wywoływania RAW-ów. Muszą nad tym popracować.

 5. Borat
  Borat 14 lipca 2017, 15:18

  Tego typu programy to producenci sprzętu foto dodają gratis do własnych aparatów. Nie wiem po co jeszcze za to płacić?

 6. dialmo
  dialmo 14 lipca 2017, 22:37

  "Alternatywa dla Aperture". Dużo ludzi jeszcze tego używa? Przecież ten soft od apple nie jest rozwijany już od 3 lat. Czas chyba na przesiadkę...

 7. Wnioski
  Wnioski 15 lipca 2017, 10:03

  @dialmo
  a po co skoro działa?!
  Żeby nowomodnie pędem owczym podążać ślepo bezkrytycznie za nowościami???
  Sam używam Elementsa 8 jak go potrzebuję (a aż tak często nie potrzebuję bo Capture One mi w wielu przypadkach wystarcza) - bo po co kupować nowszego skoro ten ma wszystko co mi potrzebne.

 8. focjusz
  focjusz 15 lipca 2017, 23:17

  @Wnioski - ciężko nie podąrzać obecnie. Jak się kupuje nowy aparat za cięzkie $$$ to wywoływanie RAW przez nieakutalne oprogramowanie jest - absurdalną postacią sknerstwa.
  Ja jak najbardizej popieram wolne oprogramowanie - tylko w przypadku foto ciężko o dobre katalogowanie ...

 9. mmatja
  mmatja 17 lipca 2017, 07:58

  @Wnioski, Focjusz - przynajmniej w przypadku LR to nie ma się za specjalnie wyboru - w pewnym momencie przestają wspierać nowe body i tyle. Jak się za to używa body, które jest supportowane, a nie jest z tych, co to dopiero co pojawiły się na półkach, to niewielka szansa na ulepszenie wołarki.

 10. cissic
  cissic 17 lipca 2017, 11:17

  @RobertON
  Jeśli Photoshop służy Ci tylko do wywoływania zdjeć to owszem.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.