Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Canon prezentuje 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411

Canon prezentuje 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411
12 września
2017 12:06

Canon prezentuje 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411, który przeznaczony jest do pracy przy produkcjach treści HDR w jakości 4K.

Informacja prasowa

DP-V2411 charakteryzuje się doskonałymi parametrami, zapewniając jasność 600 cd/m2, z możliwością zwiększenia do 1000 cd/m2 przy użyciu trybu Boost Contrast*. Opracowany przez Canon system kontroli wbudowanego podświetlenia jest w stanie korygować jasność tak, aby zapewnić jednolity, stabilny i precyzyjny obraz wysokiej jakości.

Canon prezentuje 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411

Warszawa, 12 września 2017 r. – Canon zaprezentował dziś 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411, który idealnie nadaje się do pracy przy produkcjach treści HDR w jakości 4K. Nowy monitor zapewnia najwyższą jakość obrazu, wysoką jasność, obsługę szerokiej gamy kolorów i dużą funkcjonalność, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem zarówno do produkcji filmowych, jak i telewizyjnych.

Canon prezentuje 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411

Doskonała rozdzielczość i wysoka jasność DP-V2411 charakteryzuje się doskonałymi parametrami, zapewniając jasność 600 cd/m2, z możliwością zwiększenia do 1000 cd/m2 przy użyciu trybu Boost Contrast*. Opracowany przez Canon system kontroli wbudowanego podświetlenia jest w stanie korygować jasność tak, aby zapewnić jednolity, stabilny i precyzyjny obraz wysokiej jakości.

Zapewniając precyzyjne odwzorowanie kolorów, DP-V2411 wykorzystuje panel LED do bezpośredniego podświetlenia matrycy, która została zoptymalizowana do wyświetlacza ciekłokrystalicznego IPS w celu osiągnięcia znacznie szerszej gamy kolorów. Nowy monitor referencyjny obsługuje szeroki zakres standardów, w tym standard transmisji ITU-R BT.2020 Ultra HD, ITU-R BT.709, EBU oraz SMPTE-C, jak również standard kina cyfrowego DCI-P3. DP-V2411 oraz ACES proxy, wspierany przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS).

Dzięki zgodności z najnowszymi funkcjami transferu elektrooptycznego HDR (EOTF), PQ i Hybrid Log Gamma, wraz z Canon Log 2/3, monitor referencyjny DP-V2411 zapewnia wierne odwzorowanie obrazu przy produkcjach nagrywanych w HDR. Wyświetlacz DP-V2411 może wyświetlać metadane z linii kamer Canon Cinema EOS oraz systemów kamer ARRI. Domyślne ustawienia LUT zostały zainstalowane w DP-V2411, aby zapewnić monitorowanie HDR zarówno Canon Log, jak i ARRI Log C. Aby zwiększyć wydajność produkcji, możliwe jest proste podłączenie kamery do DP-V2411 bez konieczności dodatkowych specjalnych LUT, aby sprawdzić jakość sygnału HDR.

Canon prezentuje 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411

Zaawansowane interfejsy i funkcje obsługi HDR Z myślą o twórcach filmowych i nadawcach telewizyjnych, DP-V2411 wyposażono w szereg zaawansowanych interfejsów 4K HDR. Dla sprawniejszego i bardziej wydajnego procesu nadawania, nowy monitor referencyjny Canon posiada 12G-SDI, który pozwala przesyłać sygnał 4K 50p za pośrednictwem jednego kabla. DP-V2411 posiada także złącze HDMI, które również obsługuje sygnał 4K 50p za pośrednictwem jednego kabla i zapewnia łatwe połączenie z kamerami i systemami emisyjnymi.

Monitor referencyjny DP-V2411 posiada rozbudowane funkcje HRD. Wbudowany monitor przebiegu fali 4K jest w stanie wyświetlać skale dla sygnału PQ i Hybrid Log-Gamma, a funkcja HDR False Colour obsługuje sygnał PQ i Hybrid Log-Gamma. HDR False Colour wyświetla kolory zależnie od poziomu sygnału wejściowego. Dodatkowo DP-V2411 może wyświetlać jednocześnie obraz HDR i False Colour na podzielonym ekranie z jednego wejścia 4K. DP-V2411 zapewnia także funkcję porównywania obrazów HDR i SDR, co pozwala na porównanie obrazów na podzielonym ekranie, zwiększając wydajność procesu produkcyjnego.

Wytrzymałe i lekkie wykonanie Nowy monitor referencyjny, dzięki kompaktowej budowie, wytrzymałej aluminiowej ramie, grubości zaledwie 105 mm i wadze 12 kg pozwala zaoszczędzić miejsce w studiu produkcyjnym lub wozie transmisyjnym. Dodatkowo posiada także praktyczny, wygodny, zdejmowany uchwyt do przenoszenia sprzętu. Korpus DP-V2411 wykonano z tego samego – co model DP-V2410 – tworzywa, które eliminuje zakłócenia dźwiękowe podczas procesu produkcji.

Monitor referencyjny DP-V2411 będzie można zobaczyć w strefie Canon (hala 12, stoisko D60) podczas zbliżających się targów IBC w Amsterdamie (14-19 września).

Canon prezentuje 24-calowy profesjonalny monitor referencyjny DP-V2411

Kluczowe cechy DP-V2411:
 • 24-calowa rozdzielczość 4K oraz idealnie wysoka jasność do produkcji 4K HDR
 • Zaawansowane interfejsy 4K
 • Kompleksowe funkcje pomocy rejestrowania 4K HDR
 • Precyzyjna jakość obrazu oraz obsługa wielu formatów
 • Kompatybilność z kamerą
 • Wytrzymały i lekki korpus


Komentarze czytelników (6)
 1. gavin
  gavin 12 września 2017, 12:40

  $20000

 2. JdG
  JdG 12 września 2017, 13:48

  >> $20000 (by gavin)

  robi wrażenie; nb. niedawno mieliśmy tu dyskusję o monitorach do edycji foto, nawiązując do niej: pewnie za 5 lat będą tzw. "używki" za 1/4 tej ceny; no, ale to i tak nie byłoby zachęcające.

 3. tempor
  tempor 12 września 2017, 18:20

  I oczywiście ani słowa o kontraście, bo jak tu się przyznać że monitor do montowania produkcji filmowych, które będą wyświetlane m.in. na telewizorach o kontraście 20000:1 i wyższym (wymagania UHD Premium) ma kontrast gorszy niż wiele monitorów na MVA za kilkaset złotych. Jeżeli chodzi o monitory referencyjne - rządzą tu niepodzielnie OLEDy od Sony, więc nie wiem czego tu szuka Canon z tą tandetą ta IPS za marne 20000 zielonych ;-)

 4. pn4265
  pn4265 12 września 2017, 20:36

  Ale za to wygląda grubo (prawie jak CRT).

 5. sanescobar
  sanescobar 12 września 2017, 20:57

  @JdG
  "niedawno mieliśmy tu dyskusję o monitorach do edycji foto, nawiązując do niej:"

  Jezeli ktoś opowiada,że "ekranik" dodawany do maków to profi monitor do grafiki lub fotografii to jeszcze nie jest to dyskusja o monitorach do edycji. Troli mnóstwo jest na tym forum, tam trzeba było to uczcić milczeniem.

 6. kubsztal
  kubsztal 12 września 2017, 22:49

  @tempor
  Jeśli coś wygląda dobrze na kiepskim monitorze, tym lepiej będzie wyglądać na lepszym :)

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.