Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Raport CIPA za wrzesień - gorszy wynik aparatów z wymiennymi obiektywami

Raport CIPA za wrzesień - gorszy wynik aparatów z wymiennymi obiektywami
13 listopada
2017 10:59

Japońska organizacja CIPA udostępniła kolejny raport na temat dostaw aparatów systemowych i kompaktów na rynek. Tym razem są to dane z września.

Z informacji pokazanych przez CIPA (Camera & Imaging Products Association) wynika, że o ile dla całości branży sytuacja na rynku dostaw aparatów była lepsza niż w sierpniu, to w przypadku aparatów systemowych (z wymiennymi obiektywami) zanotowano spadek w porównaniu z wynikami tego segmentu - w tym samym okresie - w 2015 i 2016 roku.

Stabilnie za to utrzymują się dostawy w segmencie aparatów kompaktów. Tutaj wynik był lepszy niż w tym samym okresie rok temu. Najnowszy raport CIPA znajdziecie tutaj.

Fot. fancycrave1, pixabay.com, CC0 Public Domain


Komentarze czytelników (9)
 1. wzrokowiec
  wzrokowiec 13 listopada 2017, 11:17

  Czyli kompakty jednak nie umierają?

 2. cygnus
  cygnus 13 listopada 2017, 12:18

  Gdyby kompaktom nie amputowano celowników - byłaby to istotna róźnica w stosunku do smartfoęnów. A tak - doprawdy, skoro celem są fotki do wrzucenia do sieci to żadne ewentualne przewagi w jakości zdjęć w dużej rozdzielczości nie są istotne i dziwię się, że kompakty jeszcze się trzymają.

 3. focjusz
  focjusz 13 listopada 2017, 14:18

  Kompakty też umierają - to takie odbicje zdechłego kota.
  Generalnie potwierdza się co już było widać dawno - rynek ubija dno. Podejrzewam że w przyszłym roku zobaczymy dalsze spore spadki

 4. septemberlicht
  septemberlicht 13 listopada 2017, 15:04

  Bzdet. To porównanie to kolejny dowód, że rzeczywistośc jest inna niż się wielu wydawało. Przecież bezlusterkowce miały zjeść DSLR w przeciągu kilku lat, a tu nie dość że nie zjadają, to jeszcze tracą udział w rynku...

 5. Szabla
  Szabla 13 listopada 2017, 15:41

  Ocho, poczytamy sobie opinie fachowców...

 6. szuu
  szuu 13 listopada 2017, 15:53

  kompakty nie umierają bo smartfony są kompaktami :-]

 7. wzrokowiec
  wzrokowiec 13 listopada 2017, 16:22

  To kiedy pierwszy smartfon ze średnioformatowym sensorem?
  ;P

 8. szuu
  szuu 13 listopada 2017, 16:25

  @september - w istocie, rzeczywistość jest inna niż wielu się wydawało, na przykład tobie :-P na stronie można też obejrzeć szczegółowe dane - liczba lustrzanek w tym roku 98% (wrzesień r/r 83%), bezluster systemowych 153% (wrzesień r/r 127%)

 9. Szabla
  Szabla 14 listopada 2017, 19:06

  Ilość dostaw tylko pośrednio można przenosić na ilość sprzedaży. Przykładowo, bardzo łatwo znaleźć teraz na półkach aparaty z shipmentu 2014.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.