Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Fotomisja Optyczne.pl na Islandię

Fotomisja Optyczne.pl na Islandię
27 listopada
2017 16:59

Zapraszamy na wiosenną Fotomisję na Islandię. W ciągu pełnego wrażeń tygodnia objedziemy połowę tej niezwykłej wyspy, uwiecznimy na zdjęciach niespotykane krajobrazy i zapolujemy na zorze polarne. Szczegóły i zapisy na tej stronie.


Komentarze czytelników (9)
 1. BeautySensitive
  BeautySensitive 29 listopada 2017, 22:52

  Jeszcze nie tym razem niestety ale następnym na pewno =D

 2. deel77
  deel77 30 listopada 2017, 14:14

  Ja mam pewien problem z Fotomisjami - nie mogę pojechać na wszystkie :) Zanzibar (sam) i Japonię (z żoną) wspominam bardzo dobrze i na pewno pojadę na kolejne (mam nadzieję, że Robert pamięta "sugestie" :) bo urlop już prawie zarezerwowany.

 3. Arek
  Arek 30 listopada 2017, 14:48

  Cieszymy się.

  A tutaj zostały jeszcze cztery miejsca.

 4. bartaspl
  bartaspl 1 grudnia 2017, 01:47

  Jak ja bym strasznie chciał! I obiecuję sobie - w przyszłym roku na pewno! :)

 5. szuu
  szuu 6 grudnia 2017, 16:30

  na stronie pisze "mieliśmy do czynienia z cyklicznym maksimum aktywności naszej Dziennej Gwiazdy, które powoduje, że szanse na wystąpienie intensywnych zórz są bardzo duże" - mieliśmy do czynienia z maksimum ale teraz mamy do czynienia z minimum czyli najgorszy moment na zorze. co nie znaczy że ich nie będzie :-P

 6. Arek
  Arek 6 grudnia 2017, 17:46

  Słońce jest po maksimum ale jeszcze przed minimum. Ostatnie minimum pojawiło się w roku 2009, a cykl ma 11 lat więc kolejne będzie w 2020. Co więcej, aktywność zorzowa ma maksimum przesunięte o 1-2 lata w stosunku do liczby plam, którą opisuje się aktywność Słońca. Po trzecie, w owalu zorzowym (a w nim leży Islandia), nawet lekko wzmożony wiatr słoneczny, który w minimum także wieje, daje zorze, na które w Polsce czeka się latami.

 7. szuu
  szuu 7 grudnia 2017, 00:07

  wszędzie piszą że największa szansa na mocne zorze jest wtedy gdy dużo plam. napisałeś tak bo naprawdę uważasz że teraz przy minimum są "bardzo duże" szanse czy to takie zaklinanie rzeczywistości żeby dobra zorza jednak przyszła na przekór rachunkowi prawdopodobieństwa? ;-) (aktualna liczba plam = 0)

 8. Arek
  Arek 7 grudnia 2017, 08:21

  szuu - nie należy wierzyć we wszystko co piszą w internecie. Naukowe opracowania wyraźnie pokazują, że maksimum średniej wartości indeksu Kp (który mówi o odkształceniu pola magnetycznego Ziemi pod naporem naładowanych cząstek ze Słońca) występuje 1-2 lata po maksimum plam.
  Czyli największe szanse na zorze są nie w samym maksimum liczby plam, lecz owe 1-2 lata później. Co nie zmienia postaci rzeczy, że w owalu zorzowym są duże szanse na zorze nawet w minimum aktywności słonecznej. Zorze nie zawsze są bowiem związane z wyrzutami materii z obszarów aktywnych związanych z plamami. Bardzo często zorze powstają wtedy, gdy z pewnych powodów (np dziura koronalna) wypływ wiatru słonecznego jest większy. Przez to wysoka aktywność zorzowa może pojawić się nawet wtedy, gdy na Słońcu nie ma żadnej plamy.

 9. szuu
  szuu 7 grudnia 2017, 14:02

  ok, dziękuję za wyjaśnienie!

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.