Sigma A 14-24 mm f/2.8 DG DN
Sigma dołączyła do oferty szerokokątny zoom A 14-24 mm f/2.8 DG DN zaprojektowany dla pełnoklatkowych aparatów.
Informacja prasowa
Doskonały, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, przeznaczony do bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych. Idealne narzędzie do zdjęć krajobrazu, architektury i astrofotografii cechujący się nadzwyczajną rozdzielczością.
![]() |
Większość fotografów lubi korzystać z niskich czułości by jak najbardziej zniwelować szumy. Szczególnie przy fotografowaniu gwieździstego nieba, wykorzystywane są często jasne obiektywy szerokokątne, ponieważ mogą one skutecznie rejestrować obraz przy słabym świetle. SIGMA 14-24mm F2.8 DG DN | Art został zaprojektowany jako doskonały, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o zachowaniu zoptymalizowanym do fotografowania gwiaździstego nieba przez pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe. Jednakowa jakość obrazu i nadzwyczajna rozdzielczość zarówno w centrum jak i na rogach kadru sprawia jednak, iż jest to idealny obiektyw nie tylko do astrofotografii. Wykorzystując krótszą (niż w lustrzankach) odległość między matrycą aparatu a jego mocowaniem, ten nowej generacji, jasny obiektyw zmiennoogniskowy łączy kompaktowe rozmiary z niespotykaną dotąd wysoką jakością obrazu.
Wysoka jakość obrazu opracowana dzięki ekskluzywnym elementom ze szkła o niskiej dyspersji oraz zastosowaniu nowej technologii NPC (Nano Porous Coating)
Jedna soczewka FLD (o charakterystyce odpowiadającej fluorytowi) i pięć szklanych soczewek SLD (Special Low Dispertion) z powodzeniem niwelują wszelkiego rodzaju aberracje zarówno w centrum, jak i na brzegach kadru. Trzy soczewki asferyczne, w tym soczewka asferyczna o dużej średnicy z przodu obiektywu, skutecznie zminimalizują efekt komy i flar, zapewniając fantastyczną rozdzielczość w całej rozciągłości kadru. Dotychczasowe powłoki antyodblaskowe super multi-layer coating zastosowano tym razem w połączeniu z nowo opracowaną technologią NPC (Nano Porous Coating)*. Obiektyw zaprojektowano w taki sposób, aby był mniej podatny na negatywne skutki fotografowania pod światło.
* Nowa, unikalna technologia powlekania soczewek zwana "NPC (Nano Porous Coating)" zawiera porowatą krzemionkę jako materiał powłokowy. Porowata warstwa krzemionki posiada nanometrowe otwory z powietrzem w środku. Otwory o tej wielkości umożliwiają znaczne zmniejszenie współczynnika załamania światła, co pozwala obniżyć współczynnik odbicia bardziej niż w konwencjonalnych powłokach antyrefleksyjnych. W rezultacie znacznie zmniejszono ilość odbitego światła powodującego rozbłyski i tzw. duszki, co pozwoliło z kolei na uzyskanie wysokiego kontrastu przy fotografowaniu pod światło.
![]() |
Istotne funkcjonalności zapewniające komfort użytkowania, nawet w trudnych warunkach
Obiektyw SIGMA 14-24mm F2.8 DG DN | Art został wyposażony w najnowszej generacji silnik krokowy, zapewniający szybką i cichą pracę AF oraz niezwykle komfortowe użytkowanie także w trybach detekcji oka i twarzy, oraz podczas wideofilmowania. Przycisk AFL, któremu można przypisać różne funkcje, poszerza zakres operacji dostępnych na obiektywie. Co więcej, obiektyw ma obudowę odporną na pył oraz wilgoć, co w połączeniu z powłokami hydrofobowymi i oleofobowymi zastosowanymi na przedniej soczewce dodatkowo ułatwia w fotografowaniu w różnych warunkach środowiskowych. Obiektyw posiada także tylny uchwyt filtra wraz z blokadą zabezpieczającą, służący do mocowania filtrów żelowych.
Pozostałe cechy
- Full-time manual focus
- Możliwość wymiany mocowania obiektywu
- Kontrola jakości według autorskiego systemu A1
- 11-listkowa kołowa przysłona
- Wytrzymały, mosiężny uchyt bagnetowy
- Jakość “Made in Japan”
W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na polską stronę www.sigma-foto.pl oraz do naszych kanałów social media:
Facebook: www.facebook.com/SigmaFotoPolska
Instagram: www.instagram.com/sigmafotopolska
![]() |
Specyfikacja - wszystkie liczby podane dla mocowania L-Mount
- Konstrukcja obiektywu: 18 elementów w 13 grupach
- Kąt widzenia (35mm): 114.2°-84.1°
- Ilość listków przysłony: 11 (przysłona kołowa)
- Minimalna przysłona: F22
- Minimalna odległość ostrzenia: 28cm
- Maksymalna skala odwzorowania 1:7.3
- Wymiary (średnica x długość): φ85.0mm×131.0mm
- Waga 795g
Premiera: Sierpień, 2019. Sugerowana cena detaliczna: 6490 zł. Pokrowiec i przednia osłona soczewki (LC850-01) na wyposażeniu. Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E-mount.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Chyba zacznę zbierać :)
Nikon Z-mount ?
rozsadna propozycja.
Sigma czyta nasze mysli.
2,8 oznacza nie za wielki , nie za duzy.
wagomiara na poziomie 24-105 ef , czyli bez przesady.
co do jakosci obrazowania , to chyba obaw miec nie trzeba.
Soczewka wypukła, nie ma szans na polar nakręcany?
Masz szansę na polar nakręcany z odpowiednią przejściówką ;)
Do bezlusterkowców które mają byc lżejsze i mniejsze od lustrzanek, robią obiektywy nieco mniejsze od DSLR ale wciąz często za duże. Tylko Sony 12-24/4 jedna przesłona mniej za to lżejszy prawie cwierć kilosa i krótszy 30mm. Jak taki zestaw trzyma się w łapie godzinę albo dwie to czue się różnicę. Sigma powinna zrobić serię kompaktowych stałek w stylu ich nowego 45/2.8
misiak76 12 lipca 2019, 09:21
Masz szansę na polar nakręcany z odpowiednią przejściówką ;)
To tylko mozliwe z Sigmą do DSLR z przejścówką którą robi Canon do R
Jak będzie równie dobry jak wersja do lustrzanek to właśnie na niego czekałem :)