Light lens Lab 50 mm f/2 Rigid-SP II
Chińska manufaktura Light Lens Lab zaprezentowała obiektyw 50 mm f/2 Rigid-SP II przeznaczony do współpracy z aparatami dalmierzowymi systemu Leica M.
Konstrukcja nowego modelu bazuje na obiektywie filmowym Cooke Speed Panchro II 50 mm f/2 z lat '40. Jeśli chodzi o elementy specyfikacji, to poza ogniskową i światłosiłą obiektywu wiadomo, że w jego konstrukcji znajdą się elementy ze szkła lantanowego, zastosowane będą powłoki wielowarstwowe, ośmiolistkową przysłonę będzie można domknąć do f/16, minimalny dystans ustawiania ostrości ma wynieść 0.7 metra, a całość ma ważyć 250 g i korzystać z filtrów o średnicy 39 mm.
![]() |
Obecnie na stronie producenta trwa przedsprzedaż nowego obiektywu w cenie 849 dolarów. Od 1 stycznia cena ta wzrośnie do 1049 dolarów. Dostawy mają się rozpocząć na przełomie stycznia i lutego.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Fajne wykończenie link
Mogliby jeszcze skopiować
Hektor link
Thambar link
czy dłuższy Super Six link
Ciekawe czy uda się uzyskać leica look.
Ceny tych Dalmayerów powalają. A ten to obudowa rigida Summicrona 50/2 a układ optyczny Cooke. Kiedyś i gdzies czytałem ciekawy artykuł o korekcji starych objektywów Cooke. Starali się aby ostrość była obliczona na zielone spektrum a czerwone i niebieskie utrzymane w takiej samej odległości od planu ostrości aby się nakładały. Ciekawy sposób przed erą Apochromatów.
@TRI-X - to zdaje się z tego powstał dla niektórych mityczny „Cooke look”
@PDamian - w (dalszych) planach mają kopie Alpy 50 1.9, w bliższych - Leiki 35 1.4 ASPH. Krok po kroku.
Jakiej Alpy
-Kern Switar?
Macro Switar, dokładnie: link
Jakby zrobili kopię tego Hektora to można by uciąć tubus i zapiąć to na jakiś aparat 645 :P
Ciekawe rzeczy robią, przyznam. Oglądałem gdzieś recenzję kopii pierwszego Noctiluxa i w sumie takie wykopywanie "przełomowych" szkieł byłoby ciekawym eksperymentem. Mi się widzi np. taki Canon 50/1.2 LTM z 1956 roku, ale bez zamglenia soczewki które występuje w większości oryginalnych egzemplarzy :D