Fujifilm GFX 50R w naszych rękach
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz stronę Optyczne.pl do wyjątków w filtrze blokującym reklamy.
Z góry dziękujemy za zrozumienie.
Kliknij tutaj aby zamknąć to okno.
Komunikat nie wyświetli się więcej podczas tej sesji (wymagana obsługa cookies).
"Tak samo jak w GFX 50S mamy do czynienia z autofokusem opartym o detekcję fazy"
-komentarze się zapodziały, błędy pozostały ;)
Gdzie mój komentarz ???
Ponoć są malkontenci którym rozmiar i rzekoma cegłowatość nie odpowiada.... Pewnie nie widzieli cegieł typu jednocyfrowe canony lub nikosie (do tego małoobrazkowe).
Hasselblad jest finezyjny.
link
link
link
@PDamian
Może dlatego, że nie ma migawki?
link
Tyle przestrzeni, a tak malo przyciskow
link
@PDamian
Dla jednych finezyjny dla innych pretensjonalny.
Za Fuji GFXR stoi lepsza cena, szkła z piercieniem przesłony (te od Hasska też Fuji robi), lepszy support w aktualizacjach, lepsze kolory.
Za X1D sync speed.
Ale bydle, duża ta puszka.
Porównanie gabarytowe z XE2s w moich oczach dyskwalifikuje tę cegłę.
Czy takie ustawienie wizjera nie predysponuje osoby z silnym prawym okiem.... ja mam naprzykład silniejszer lewe oko
@domek, tez tak mam.
Celuję gorszym. Nie jest to naturalnym odruchem -robię. to "wbrew sobie". [Jedno oko mam konkretnie spiep...]
Całe szczęście ten problem mam tylko z jednym aparatem -z niecentralnym wizjerem.
Nie ma centralnych wizjerów. Są w osi obiektywu lub nie, ale prawie zawsze bliżej lewej krawędzi. Z większości łatwiej się korzysta, celując prawym okiem.
Zależy czy jest się prawo czy leworęcznym i jak łatwiej (niechcący, szczególnie na "szybko") możemy sobie włożyć palec do oka :-(
To był żart
Wsadzać kartę SD Sony to zniewaga lub prowokacja!
Jak zobaczyłem go na zdjęciach, myślałem że będzie porównywalny z Hasselem, a okazuje się, że jest dużo, dużo większy. Ale według mnie działa całkiem szybko, tylko ten rozmiar...
Też celuję lewym. W A7 nie ma najmniejszego problemu. Myślę, że mam lekko odchyloną głowę, żeby nos się mieścił ale nigdy nawet o tym nie pomyślałem... Muszę w lustrze oblukać.
Fennec 28
"pretensjonalny"
Hassel?? Proszę Cię. On jest przedstawicielem genialnej szkoły designu. Fuji w porównaniu mogłoby doły kopać swoim projektem. O ile ten starszy model miał jakiś sens to ten "mały" wygląda jak totalny ulep robiony pilnikiem na kolanie w ciemnym garażu. Nie trzymałem Hassela w ręku i nie wiem jak z materiałami i odczuciami czy ergonomią ale sam projekt to mistrzostwo jeśli chodzi o wygląd. Zupełne przeciwieństwo nowego Canona np. Fuji w ogóle nie powinien być brany pod uwagę w kategorii design.