Kamera sieciowa Sony - z wymiennymi obiektywami i nagrywaniem w 4K
Firma Sony zaprezentowała nową kamerę sieciową oznaczoną symbolem SNC-VB770. Wyposażona jest ona w mocowanie obiektywowe E oraz 12-megapikselową, pełnoklatkową matrycę.
Mimo, że kamera SNC-VB770 powstała głównie na potrzeby przemysłu i usług ochrony, to niewykluczone, że zainteresuje również nieco zamożniejszych entuzjastów rozwiązań dołączania do prywatnej sieci różnych urządzeń.
Kamera wyposażona została w 35 mm sensor CMOS o rozdzielczości 12.2 megapikseli, rejestrujący obraz przy minimalnym natężeniu światła rzędu 0.004 luksów. SNC-VB770 może nagrywać wideo w standardzie 4K przy 30 kl./s (kodek H.264) lub robić zdjęcia w JPEG (seria fotografii do 2.5 kl./s, w rozmiarze 4240 x 2832 px).
![]() Po prawej materiał z kamery SNC-VB770 / fot. www.sony.co.jp |
![]() Fot. www.sony.co.jp |
Jak przystało na kamerę sieciową, znajdziemy tutaj gniazdo LAN RJ-45. Nie zabrakło też wyjścia HDMI. Kamera Sony SNC-VB770 waży ok. 700 gramów i korzysta z 12V zasilacza. Będzie dostępna w sierpniu w cenie wynoszącej ok. 30 tys. zł.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
30kzł - ciekawa cena.
A7s kosztuje nowe 4 razy mniej - myślę że wybór jest prosty.
Focjusz, to jest kamera IP. Ona będzie montowana w różnego rodzaju maszynach lub zabudowaniach, a nie do kręcenia przez tatę bawiących się dzieci na plaży :)
Jeśli to zewnętrzna kamera IP, to pewnie ma też jakiś poziom ochrony IP, np. IP66.
Z drugiej strony, wykorzystuje obiektywy E, więc jednak na IP66 bym nie liczył :)
Nie ma się co martwić o cenę. Instytucje publiczne zapłacą każdą... z kieszeni podatnika.