Tamron AF 18-250 mm f/3.5-6.3 Di-II LD Aspherical (IF) Macro - wszystko w jednym.
Na nadchodzące targi Photokina, Tamron przygotował dla fotoamatorów niespodziankę w postaci uniwersalnego obiektywu zmiennoogniskowego o imponującym zakresie ogniskowych. Przeznaczony do lustrzanek z matrycami APS-C/DX Tamron AF 18-250 mm f/3.5-6.3 Di-II LD Aspherical (IF) Macro, bo o nim mowa, ma sprawdzić się we wszystkich podstawowych zastosowaniach amatorskich, włącznie ze zdjęciami makro.
Trudno powiedzieć jak sprawdzi się w praktyce obiektyw o prawie 14-krotnym zoomie. Doświadczenie uczy jednak, że konstrukcje takie zawsze są kompromisem. Albo jakość obrazu jest bardzo przeciętna w całym zakresie ogniskowych, albo mamy wzloty i upadki w postaci dobrego zachowania dla pewnych ogniskowych i kiepskiego dla innych.
Konstruktorzy zapewniają jednak, że Tamron ma sprawować się dobrze. Zapewnić to ma skomplikowana konstrukcja, na którą składa się 16 soczewek ustawionych w 13 grupach. Dwie z tych soczewek to elementy niskodyspersyjne (LD - Low Dispersion i AD - Anomalous Dispersion), których zadaniem jest walka z podłużną i poprzeczną aberracją sferyczną. Dodatkowo w Tamronie znajdziemy jeszcze dwa hybrydowe elementy asferyczne.
Nie jest znana jeszcze ani cena, ani termin dostępności zapowiedzianego Tamrona. Wiadomo jednak, że będzie go można kupić z mocowaniami Canona, Nikona, Pentaxa i Sony (Konica-Minolta).
Poniżej znajduje się tabela ze specyfikacją obiektywu.
| Budowa: |
13 grup / 16 elementów |
| Pole
widzenia: |
75.5 - 6.4 stopnia (APS-C) |
| Światło: |
f/3.5-6.3 |
| Minimalna przysłona: |
f/22 |
| Ostrość
od: |
0.45 m |
| Rozmiar
filtra: |
62 mm |
| Rozmiary
(długość x średnica): |
84.3 mm x 74.4
mm |
| Waga: |
430 gram |
| Cena: |
nieznana |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.











Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
światło ma takie sobie
Jakby miał lepsze, to byłby duży.
Kurcze widzna ta konstrukcja.. 14x zoom ostrzący od 45cm - czegoś takiego jeszcze nie widziałem, no chyba że przy 250mm ostrzy na przyklad z 2m tylko producent tego nie podał... hhmm A tak swoja drogą to jestem przeciwny takim cud zoomikom.. Bo jak coś jest do wszystkiego, to... (ciąg dalszy na pewno znacie :).. No chyba ze mowimy o Canonie L 28-300mm to inna bardzjka.. Ale jeszcze nie widziałem zeby zoom zaczynam się od 18 i konczył na 250 i miał jeszcze przyzwoitą jakość.. Już w 18-200 jakoś kulała..
Jako "spacerzooom" wystarczy dla przeciętnego użytkownika. A jeżeli ktoś się chce pobawić fotografią to ma w kieszeni kilka szkiełek o mniejszej roziętości ogniskowych albo stałki.
Oczywiście , wszystko jest dla ludzi i dla każdego coś miłego . To jest sprzęt dla amatorów i dla przeciętnych potrzeb w zupełności wystarczy .
hmm zobaczymy?