Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.Aktualności

Sigma EF-630 dla aparatów Canona

Sigma EF-630 dla aparatów Canona
9 marca
2017 11:20

Zaprezentowana w ubiegłym roku lampa błyskowa EF-630 była początkowo dostępna jedynie dla aparatów Sigmy. Teraz japoński producent informuje, że na rynek wchodzi wersja kompatybilna z aparatami Canona.

Firma Sigma poinformowała, że lampa EF-630 dla aparatów marki Canon będzie dostępna jeszcze w marcu. Jeśli chodzi o wersję kompatybilną z aparatami Nikona, data pojawienia się na rynku nie została jeszcze podana.

Sigma EF-630 to lampa o liczbie przewodniej GN 63 (ISO 100, 200 mm). Zakres ogniskowych zoomu mieści się w przedziale 24-200 mm. Urządzenie oferuje m.in. synchronizację z krótkimi czasami naświetlania, palnik można odchylać do góry o 90 stopni, na boki o 180, a w dół o 7 stopni. EF-630 może być zasilana czterema bateriami AA lub akumulatorkami. Jest też możliwość aktualizacji firmware lampy za pomocą urządzenia dokującego FD-11, które jest wyposażone w gniazdo gorącej stopki.

Sigma EF-630 dla aparatów Canona

Sigma EF-630 została wyceniona na kwotę ok. 380 dolarów.


Komentarze czytelników (3)
 1. Lipen
  Lipen 9 marca 2017, 19:05

  Sigma zawsze robiła dobre i tanie lampy. I jak widać na obudowie jest Made in Japan. Czyli raczej jakość powinna być wysoka.

 2. rotnem
  rotnem 10 marca 2017, 00:12

  Szkoda, że brak trybu radiowego, jednak jak kupowałem lampę, to już z założeniem, że teraz każde nowe body Canona będzie miało nadajnik RT...

 3. Janek Kanonier
  Janek Kanonier 15 marca 2017, 16:40

  Diabeł tkwi w szczegółach. Po pierwsze jak zauważono, nadajnik RT w oryginalnej lampie canona, po drugie pole krycia lampy Canona zaczyna się od obiektywów o ogniskowej 20 mm a nie 24 mm (w pozostałych), po trzecie czujniki krzyżowe autofokusa, pokrywają się z siatką ostrości w lampie canona, a w innych nie zawsze. Po czwarte, w lampach zastępczych, zawsze jakieś funkcje działają nie w pełni prawidłowo.Tak że niższa cena za lampę nie oryginalną i gorsza jej praca, coś za coś.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.