Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

MS Optics History-Prot 40 mm f/6.3

MS Optics History-Prot 40 mm f/6.3
7 sierpnia
2017 15:09

W ofercie niewielkiej manufaktury MS Optics pojawił się nowy obiektyw oznaczony jako Macro - model History-Prot 40 mm f/6.3 z mocowaniem Leica M.

Na budowę optyczną MS Optics History-Prot 40 mm f/6.3 składają się 4 soczewki ułożone w 2 grupach. Ten niewielki obiektyw (grubość 16.2 mm) waży zaledwie 47 g. Ostrzy z odległości 60 cm. Można go kupić m.in. w serwisie eBay.

Warto wspomnieć, że o firmie Ms Optics pisaliśmy już wcześniej, przy okazji prezentacji obiektywów Apoqualia-G 28 mm f/2 oraz Ultra-Wide Perar 17 mm f/4.5. To nieduża firma, którą prowadzi Mr. Miyazaki (Sadayasu Miyazaki). Zaczęło się od dostosowywania istniejących obiektywów z innych systemów dla aparatów Leica M, a w 2006 r. pojawiły się pierwsze, kolekcjonerskie szkła zaprojektowane przez MS Optics.


Komentarze czytelników (8)
 1. android
  android 7 sierpnia 2017, 15:19

  Obiektyw o tej ogniskowej i ostrzący od 60 cm - jako makro ?

 2. ciszy
  ciszy 7 sierpnia 2017, 18:32

  Bo inne pewnie ostrzą z 1,5m:)
  A tak serio to bardzo fajnie wyglądają te obiektywy oraz ich rozmiar jest naprawdę fajny. Do jednej kieszeni wejdą wszystkie 3 obiektywy. Szkoda tylko że cena jak na takie parametry dosyć spora. Może kiedyś... ale raczej 28 lub 17mm

 3. android
  android 7 sierpnia 2017, 19:45

  Taaa... jasność 6.3 i cztery soczewki w obiektywie. Fajnie wyglądają i są małe. Ty tak na poważnie ?

 4. ciszy
  ciszy 7 sierpnia 2017, 21:55

  Słyszałeś takie powiedzenie "o gustach się nie dyskutuje". Niektórzy lubią jak im zwisa wielka lufa inni folą małe nie pozorne obiektywy o ciekawej/innej stylistyce. Mnie zawsze się podobały tego typu obiektywy nie chodzi mi o obrazek z tego obiektywu ale o sam jego wygląd. Tak wiem dla niektórych może być to ciężkie do zrozumienia ale jak już mówiłem o gustach...

 5. fotoamator2
  fotoamator2 8 sierpnia 2017, 00:32

  Prot... cztery soczewki, w 2 grupach... ta jasność... To Protar! Pierwszy sensowny anastygmat z końca XIX wieku. Tylko... po co właściwie? Cztery soczewki w 3 grupach i już mamy Tessara, znacznie jaśniejszego, używanego dłuuuugo... Chyba że Tessar będzie następny, do kolekcji...

 6. Borat
  Borat 8 sierpnia 2017, 19:58

  @ciszy

  A co ma do tego gust jak to gówno ma światło 6.3? Po co komu taka ciemna sraka jak z mocowaniem M jest cała masa małych jasnych szkieł choćby"

  Voigtlander Nokton 40/1.4 czy Color Skopar 35 mm f/2.5

 7. kojut
  kojut 9 sierpnia 2017, 15:49

  Borat, bo dla niektórych światłosiła to nie jest decydujący parametr. Osobiście wolę ciemniejsze obiektywy, ale z "charakterem" mi odpowiadającym niż (w moim odczuciu) byle jakie, ale jasne.

 8. Borat
  Borat 11 sierpnia 2017, 22:03

  @kojut

  Jakoś trzeba sobie i innym wytłumaczyć sensowność zakupu tego typu strupów :)

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.