Sigma 70-200 mm f/2.8 DG DN OS Sports
K-Consult, polski dystrybutor marki Sigma, informuje o powiększeniu się oferty tego producenta o przeznaczony do współpracy z bezlusterkowcami stabilizowany teleobiektyw.
INFORMACJA PRASOWA
K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports – nowy flagowy teleobiektyw SIGMA z linii Sports, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezusterkowych.
Osiągi godne flagowego teleobiektywu
SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports został opracowany z myślą o profesjonalistach i bardzo wymagających amatorach. Oferuje nie tylko wysoką jakość optyczną, ale także bardzo szybki AF, z zastosowanym po raz pierwszy podwójnym napędem liniowym HLA oraz niezwykle wydajną stabilizację obrazu o wydajności dochodzącej do 7,5 EV. Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologię w SIGMA, stworzyliśmy prawdziwie flagowy model teleobiektywu z linii Sports.
Wysoka jakość optyczna w całym zakresie ogniskowych
W konstrukcji optycznej SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports wykorzystano aż 6 soczewek FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu), 2 soczewki SLD (o niskiej dyspersji) oraz 3 soczewki asferyczne, dzięki czemu obiektyw charakteryzuje się wysoką rozdzielczością w całym zakresie ogniskowych. Dodatkowo, tzw. system „floating focus” wpływa na poprawę jakości optycznej w całym zakresie, od minimalnej odległości ostrzenia do nieskończoności.
Szybki AF z podwójnym napędem liniowym HLA
Zastosowanie systemu floating focus odpowiada za to, iż dwie grupy soczewek, odpowiadające za ostrzenie poruszają się w przeciwnych kierunkach, zmniejszając w ten sposób ruch soczewki o około połowę. Dodatkowo, zastosowanie autorskiego napędu HLA (High-response Linear Actuator) w każdej z dwóch grup soczewek ostrzących umożliwiło bardzo szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości, zarówno w trybie pojedynczym jak i w trybie śledzenia obiektów. Sama praca systemu AF jest także niezwykle cicha, dzięki czemu użytkownicy mogą komfortowo nagrywać filmy, bez obaw o szumy pochodzące z konstrukcji obiektywu.
Rekordowo wydajny system stabilizacji obrazu OS2
Najnowszy algorytm stabilizacji optycznej OS2 zapewnia wyjątkowo wysoki efekt stabilizacji obrazu sięgający 7,5 EV dla ogniskowej 70mm i 5,5 EV dla 200mm (na podstawie wytycznych CIPA). Obiektyw posiada 2 tryby działania systemu OS:
- tryb 1 nadaje się do fotografowania ogólnego,
- tryb 2 idealnie nadaje się do panoramicznych ujęć sportów motorowych i innych (skuteczna stabilizacja obrazu nawet gdy aparat jest poruszany w pionie lub ukośnie, niezależnie od orientacji poziomej i pionowej, dzięki czemu możliwe jest uchwycenie ruchu obiektu bez utraty efektu panoramowania).
Zaprojektowany aby zminimalizować oddychanie obiektywu
Projektując ten obiektyw, inżynierowie za jeden z celów obrali zminimalizowanie efektów jego oddychania. Zmiana kąta widzenia spowodowana przesunięciem odległości ostrzenia jest niemal niezauważalna, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającego przesunięcia ostrości podczas nagrywania wideo.
Świetna praca pod światło
W oparciu o najbardziej zaawansowaną technologię symulacji, udało się zminimalizować efekt blików i duszków oraz zapewnić niezwykle ostre i kontrastowe zdjęcia podczas fotografowania pod światło.
Najwyższa jakość wykonania skondensowana w poręcznym obiektywie
SIGMA dba o doskonałą jakość wykonania wszystkich swoich obiektywów. Wśród nich, SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports oferuje nie tylko wysoką odporność na warunki atmosferyczne podczas fotografowania w trudnych warunkach ale także lepszą jakość i trwałość dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów. Najnowsza konstrukcja optyczna i mechaniczna usprawnia konfigurację obiektywu i jego strukturę wewnętrzną, co skutkuje znacznie mniejszym i lżejszym korpusem niż jego poprzednik (70-200mm F2.8 DG OS HSM). Obudowa obiektywu charakteryzuje się „strukturą wielomateriałową”, która optymalnie łączy takie materiały jak stopy magnezu, CFRP (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym) i TSC (termicznie stabilny kompozyt).
Zmiana ogniskowej odbywa się w całkowicie wewnętrznie zamkniętej konstrukcji. Ponieważ całkowita długość obiektywu nie zmienia się podczas zmiany ogniskowej, można go łatwo obsługiwać zarówno z ręki jak i po zamocowaniu do gimbala.
Zarówno bagnet obiektywu, pierścień ręcznego ustawiania ostrości, pierścień zmiany ogniskowej, jak i wszystkie przełączniki oraz przyciski są odporne na kurz i zachlapania* co zapobiega przedostawania się kurzu i brudu do obiektywu. Co więcej, przednia soczewka obiektyw jest pokryta wodoodporną i olejoodporną powłoką, która ułatwia konserwację obiektywu.
*Konstrukcja zaprojektowana tak aby była odporna na kurz i zachlapanie. Konstrukcja nie jest wodoodporna. Należy uważać aby nie dopuścić do kontaktu obiektywu z dużą ilością wody. Woda wewnątrz obiektywu może spowodować poważnie uszkodzenia, a nawet uniemożliwić naprawę obiektywu.
Bogactwo funkcji wspomagających profesjonalnych fotografów
SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports to pierwszy zmiennoogniskowy fotograficzny obiektyw SIGMA wyposażony w pierścień przysłony. Posiada także przełącznik „de-click” oraz blokadę pierścienia przysłony. Obiektyw został wyposażony w przełącznik limitera ostrości, który pozwala użytkownikom w razie potrzeby ograniczyć zakres regulacji ostrości podczas używania AF, umożliwiając szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości. Co więcej, wyposażony jest w 3 przyciski AFL, które można przypisać do preferowanych funkcji za pomocą aparatu.
Obiektyw jest wyposażony w łącznik statywowy ze stopu magnezu, kompatybilny z Arca-Swiss. Odłączony uchwyt został specjalnie zaprojektowany dla tego obiektywu w celu uzyskania kompaktowej i lekkiej konstrukcji.
Wersja obiektywu z mocowaniem L-mount jest kompatybilna z telekonwerterem SIGMA TC-1411 (x1,4) i TC-2011 (x2,0). Używając telekonwertera, ogniskową można pomnożona przez x1,4 lub x2,0 co umożliwia fotografowanie z włączonym AF przy ogniskowej 400mm.
W zestawie z obiektywem jest lekka, wytrzymała osłona przeciwsłoneczna wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym.
Specyfikacja techniczna:
- Konstrukcja obiektywu: 15 grup, 20 elementów (6 elementów FLD, 2 elementy SLD i 3 elementy asferyczne)
- Kąt widzenia: 34.3° - 12.3°
- Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona)
- Minimalna przysłona: F22
- Minimalna odległość ogniskowania: 65cm (70m) – 100cm (200mm)
- Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:5.2 (dla 200mm)
- Rozmiar filtra: 77mm
- Wymiary (średnica × długość): 90.6 mm × 205mm
- Waga: 1345g
- Kraj produkcji: Japonia
- Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E
- EAN:
SONY E: 85126591656
L-mount: 85126591694 - Akcesoria w zestawie: Futerał, osłona przeciwsłoneczna (LH860-01), Łącznik statywowy TS-151, dekiel przedni 77mm (LCF-77mm III), dekiel tylny (LCR II).
Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 7 grudnia 2023
Sugerowana cena detaliczna: 7590 zł.
Więcej informacji na:
*Wygląd i specyfikacja produktu może ulec zmianie
*Produkt jest opracowany, wyprodukowany i sprzedawany w oparciu o licencję mocowania E które zostało udostępnione przez SONY Corporation na bazie porozumienia licencyjnego z SONY Corporation
*L-mount jest zastrzeżonym znakiem towarowym Leica Camera AG
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Rozmiarowo i wagowo rewolucji niema. Oby był tak świetny optycznie jak go opisują. Cena 7600 zł jeszcze kilka lat temu byłaby uznana za wysoką dziś jest dość atrakcyjna.
Canona wagowo i rozmiarowo nie przebili. Ale w porównaniu do Nikona i Sony jest już bardzo podobnie, a jednocześnie duży krok do przodu w porównaniu z lustrzakową wersją: link
@Arek po prostu ta poprzednia lustrzankowa wersja Sigmy była kobylasta, natomiast bezlusterkowa jest już "normalna" w porównaniu do N/S Canon to trochę inna bajka.
@Arek
Podobnie do starej wersji Sony 70-200/2,8. Nowa jest niemal 300 gramów lżejsza, no i do Sony można założyć telekonwerter.
Ciekawe ze dostali licencje na bagnet od Sony ale nie dostali licencji na konwerter. No chyba, ze ja zle rozumiem newsa, ale z jego treści wynika ze konwerter zadziała tylko na L-mount, a na Sony nie.
No ale jest tańszy niż G master wiec wszystko w ten obiektyw mogą wsadzić a i tak się sprzeda.
Konwerter ma ten sam bagnet.
@Arek Canon jest dużo mniejszy ale nie ma wewnętrznego ogniskowania. Taka wersja ma być zapowiedziana niedługo (najprawdopodniej ze wsparciem power zoom od razu). Wątpię aby tamten był równie mały.
Podoba mi się, że Sigma daje arca swiss w stopce. Sony daje śrubę i za każdym razem trzeba wymienić na nowy.
@Arek też robiłem sobie małe porównanie, ale bez "starej" Sigmy. Wychodzi podobnie jak wszystkie inne 20-200/2.8 (z wyjątkiem Canona). Czekam na test i wersję RF :)
Panie Arku, korzystając z okazji że się Pan pojawił - dziękuję za odpowiedzi na moje pytania w sekcji komentarzy pod testem Viltrox 13/1.4 ....
@Arek, prawidłowe porównanie tutaj: link
Bo kogo oprócz kolekcjonerów obchodzi dziś stara, lustrzankowa wersja od Sony, konstrukcyjnie pamiętająca czasy Minolty ;)
Heimo z drugiej strony to mocowanie Sigmy jest demontowalne na 4 śruby imbusowe, przy fotografii z reki trochę lipne rozwiazanie.
Witam
Trzeba to powiedzieć ( napisać )
Połowa ceny u Sony ( SEL70200GM2 )
... kto się odważy porównać .. optyczne ?
To byłby test wart dużo odsłon .
Pozdrawiam serdecznie
bardziej 35% ;) no i względem Sony masz cięższy zestaw bez wsparcia dla telekonwertera oraz brak systemowego wsparcia dla stabilizacji i kompensacji oddychania.
Nie jest aż tak tanio jak się przyzwyczailiśmy. Sony zrobiło dobra robotę ze swoim 70-200, a Sigma ewidentnie musiała sporo zapłacić za bagnet.
@BeatX
Nie doczekasz się :) Nie wiadomo, czemu tak świetne szkła jak m.in. 18-50/2.8 Sigmy nie były testowane. Ciekawe, czy 10-18 będzie, o tym 70-200 nie wspomnę. Akurat mam tego pierwszego na teście, chociaż jeszcze niewiele mogę napisać.
@Cichy, siedzisz dalej na forum Canon-Board.info (?)
Czy gdzie można Cię znaleźć, żeby dostać info jakbyś zrobił test Sigmy 18-50/2.8 ? ;)
Ja, odkąd rzuciłem foto ślubne to już nie wchodzę na forum Canon-Board, ale konto jeszcze tam mam, więc i popisać coś bym mógł pod Twoim testem :D
A na tym zdjęciu, to co się przyczepiło do tego obiektywu?
@BeatX
Tak jestem. Napisz do mnie tam to Ci wyślę linka, albo na maila dowolnie :)
@Hubert Multana
no niby tak, ale imbus kosztuje 5 zł a nowa stopka 500.
Witam
Sigma 70-200 mm f/2.8 DG DN nie załapała się black weeks w Sigmie
szkoda ....
ale za to A 135/1.8 DG HSM jest za 2900 zł szok
Pozdrawiam
@człowiek
Przecież dopiero będzie w grudniu w sklepach...
@Cichy
mam informację na stronie :
Produkt dostępny w naszym magazynie
WYSYŁAMY W 24 GODZINY
Pozdrawiam
@Cichy
sorki czeski błąd
ja o 135 a ty 70-200
Pozdrawiam