Sony zaprasza na EnergaCAMERIMAGE 2025
Firma Sony zaprasza na rozpoczynający się już 15 listopada festiwal autorów zdjęć filmowych EnergaCAMERIMAGE 2025 oraz na organizowane tam wydarzenia.
INFORMACJA PRASOWA
Świętujemy doskonałość sztuki filmowej:
Sony prezentuje innowacyjne rozwiązania
na festiwalu EnergaCamerimage 2025
Toruń, Polska, 13 listopada 2025 r. – Sony powraca jako główny sponsor tegorocznego festiwalu EnergaCamerimage, gdzie zaprezentuje nowości z linii Cinema Line, w tym długo oczekiwany system VENICE Extension System Mini, kamerę BURANO z oprogramowaniem V2 oraz kamerę FX2 wprowadzoną na rynek wiosną tego roku. Tegoroczny festiwal, który odbędzie się w dniach 15 – 22 listopada po raz kolejny będzie centrum kreatywności, czasem pogłębionych rozmów z czołowymi operatorami filmowymi i podsumowaniem postępu technologicznego..
Wśród najważniejszych atrakcji w ramach prezentacji Sony znajdzie się system VENICE Extension System Mini w różnych konfiguracjach, w tym z zestawami Cyclops i Human PoV. Konfiguracje te zostały zaprojektowane w celu zwiększenia możliwości filmowców w zakresie opowiadania historii, zapewniając niespotykaną dotąd elastyczność i kreatywność w uchwyceniu ich wizji. Sony ogłasza również, że system VENICE Extension System Mini trafi do sprzedaży w styczniu 2026 roku.
Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć prototypową kamerę, która odegrała kluczową rolę w nakręceniu uznanego filmu „F1-The Movie”.
We wtorek (18.11) i w piątek (21.11) podczas festiwalu Sony zorganizuje dwie dyskusje panelowe z udziałem czołowych operatorów filmowych (DoP). Te mini seminaria będą poświęcone przyszłości kinematografii, wpływowi nowych technologii na sztukę filmową oraz spostrzeżeniom najbardziej szanowanych profesjonalistów z branży.
Dwie dyskusje panelowe
We wtorek, 18 listopada o godzinie 17:00 rozpocznie się rozmowa: „Nominowani operatorzy Camerimage 2025 o realizacji swoich najnowszych projektów” - okrągły stół z udziałem operatorów Phedona Papamichaela ASC, GSC i Michała Sobocińskiego PSC na temat ich kreatywnych wyborów i sposobów wykorzystania kamer Sony do realizacji swoich wizji. Od rozmachu wielkich produkcji po piękno intymnych portretów – omówią oni swoje wrażenia i spostrzeżenia.
W piątek, 21 listopada o godz. 14:00 – autor zdjęć Aleksandar Jakonić opowie o realizacji zróżnicowanych i wyjątkowych projektów z wykorzystaniem kamer Sony Cinema Line. Urodzony i wychowany w Belgradzie w Serbii, Aleksandar od najmłodszych lat interesował się sztukami wizualnymi i ekspresją audiowizualną. Aleksandar zabierze uczestników seminarium za kulisy i wyjaśni, jak udało mu się osiągnąć niepowtarzalny wygląd swoich produkcji w tak kreatywny i charakterystyczny sposób.
Obydwa wydarzenia zaplanowano na 120 minut.
Spacer z Sony ILME – FX2
Sony ma jeszcze jedną, wyjątkową propozycję dla uczestników festiwalu. Pod nazwą – „Sony FX2+lenses - Poznaj kamerę w praktyce” oferuje możliwość spacerowania po ulicach Torunia i filmowania nowym aparatem Sony FX2 oraz wybranymi obiektywami Sony z mocowaniem E. Doświadczenie to będzie obejmowało krótkie przygotowanie aparatu i obiektywu, a następnie 90 minut filmowania zakończone pobraniem materiałów na indywidualną pamięć USB (dostarczoną przez organizatora). W każdym dniu - od 16 do 21 listopada - zaplanowano po 3 sesje (w godz. 11:00; 14:00 i 17:00) Rezerwacji można dokonać z 24-godzinnym wyprzedzeniem w aplikacji festiwalowej.
Jako pionier w dziedzinie technologii obrazowania, Sony pozostaje zaangażowane we wspieranie filmowców i doskonalenie sztuki wizualnego opowiadania historii. Festiwal Camerimage stanowi dla Sony idealną platformę do nawiązywania kontaktów z profesjonalistami z branży, dzielenia się innowacyjnymi rozwiązaniami i inspirowania kolejnego pokolenia filmowców.
Więcej informacji na temat Sony Cinema Line można znaleźć na stronie Filmowy wygląd - Sony Pro lub śledząc nas na @sonyprofilmaking
Lista filmów prezentowanych na festiwalu,
które powstały przy użyciu sprzętu Sony:
- Konkurs główny
- Matka
- F1
- Całkowicie nieznany
- Chopin, Chopin!
- Konkurs polski
- Ministranci
- Pilot serialu telewizyjnego Konkurs i inne
- Dzień szakala: Odcinek 1
- Rozstanie: Witam, pani Cobel
- Song Sung Blue
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.











Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Bądź pierwszy!
Napisz komentarz