LG G6 w naszych rękach
2. Właściwości fotograficzne
- podstawową – sensor 1/3.06" (rozdzielczość 13 megapikseli) z obiektywem o polu widzenia 71 stopni i jasności f/1.8,
- szerokokątną – identyczny sensor, obiektyw ma natomiast 125-stopniowe pole widzenia i otwór względny f/2.4.
![]() |
- podstawowy (automatyczny),
- kwadrat,
- ręczny,
- ręczny (filmowanie).
- panorama,
- panorama 360 stopni,
- jedzenie,
- popout – łączenie obrazów z obu kamer na jednym zdjęciu (z dodatkowymi opcjami),
- snap – tworzenie maksymalnie 60-sekundowego filmu, składającego się z krótkich ujęć,
- zwolnione tempo,
- poklatkowo.

W menu „Opcje” (ikonka w lewym dolnym rogu) możemy zmienić szereg ustawień, np. rozdzielczość zdjęć i filmów, aktywować tryb HDR, samowyzwalacz, stabilizację przy filmowaniu, czy siatkę kadrowania.
W trybie manualnym, podczas wykonywania zdjęć, poza danymi o parametrach ekspozycji dostępny jest także histogram. Oczywiście większości ikonek na ekranie możemy dotknąć, by zmienić wartość odpowiadającego parametru. Czas naświetlania regulujemy w zakresie 30 s–1/4000 s, czułość od 50 do 3200 ISO, a kompensację ekspozycji ±2 EV. Interfejs użytkownika zmienił się nieco w stosunku do modelu G5, lecz pozostał przejrzysty.
W opcjach możemy aktywować zapis RAW (DNG), zabrakło natomiast zdjęć HDR (dostępnych w trybie podstawowym).

Zdjęcia możemy oczywiście edytować. Aplikacja pozwala na zmianę podstawowych parametrów obrazu (jasność, kolor, kontrast), dodawanie gotowych efektów kolorystycznych, a także obrót zdjęć. Oczywiście nie ma przeszkód, by zainstalować inny, bardziej rozbudowany program, dostępny w sklepie Google Play.

System ustawiania ostrości w LG G6 działa w oparciu o detekcję fazy. Ostrzenie odbywa się dość szybko, jednak trudno zauważyć różnicę w stosunku do poprzednika. W trybie manualnym ostrość możemy kontrolować, przesuwając wskaźnik odległości znajdujący się z prawej strony ekranu. Niestety, aparat nie wspomaga nas w tym procesie powiększeniem fragmentu obrazu, mamy natomiast opcję kolorowania ostrych obszarów (focus-peaking). Opcjonalnie możemy się posiłkować włączeniem na chwilę zoomu cyfrowego.
Model G6, podobnie jak poprzednik, umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości UHD, Full HD i HD. Dostępne są inne niż 16:9 proporcje ekranu, mianowicie 21:9 oraz 18:9, a wybór klatkażu obejmuje ustawienia 60 (nieaktywne dla UHD), 30, 24, 2, 1 kl/s. Nowością jest tryb manualny filmowania, w którym możemy zmieniać parametry ekspozycji tak samo jak podczas fotografowania. Dodatkowo, kompensację ekspozycji, a także czułość ISO i czas naświetlania możemy regulować podczas nagrywania. Użytkownik dysponuje także cyfrową stabilizacją obrazu oraz filtrem szumu wiatru.

Ogólnie rzecz biorąc, LG G6 nie sprawia kłopotów w użytkowaniu. Smartfon działa płynnie i szybko, co odnosi się także do pracy aparatu fotograficznego. Cieszy praktycznie bezzwłoczna reakcja urządzenia na wciśnięcie przycisku migawki.
![]() |