Warsztaty kreatywne z Pawłem Totoro Adamiec w Warszawie
W dniach 1-3 kwietnia w YESTstudio w Warszawie odbędą się warsztaty kreatywnej fotografii, które poprowadzi Paweł Totoro Adamiec, autor m.in. okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland.
Informacja prasowa
PAWEŁ ADAMIEC
Fotograf, charakteryzator, projektant, wykładowca KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Absolwent architektury krajobrazu na KUL, gdzie zdobył podstawy wiedzy artystycznej. Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland. Współprowadzący Fundacji Kultury Audiowizualnej beetle.pl oraz Agencji Multimedialnej kaiju.pl. Przygodę z fotografiką kreatywną rozpoczął w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie. W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i zniekształconą rzeczywistość wraz z wprowadzonymi w nią osobliwymi postaciami. Tworząc kreacje i makijaże, często sięga po nietypowe materiały i techniki. Inspiracje odnajduje w przyrodzie, baśniach, muzyce oraz w świecie mody , stawiając na niepowtarzalność przedstawionych historii oraz na możliwość dowolnej ich interpretacji.
![]() Fot. Paweł Totoro Adamiec |
www.facebook.com/adamiec.totoro
www.youtube.com/user/paweladamiec/videos
Warsztaty organizowane są dla średnio zaawansowanych fotografów zainteresowanych portretem kreatywnym z wykorzystaniem stylizacji / charakteryzacji. Obejmują 20 godzin zajęć, w postaci wykładu z prezentacją i dyskusji oraz pracy praktycznej w plenerze i w studio. Zdobytą wiedzę można będzie utrwalić pracując z dwiema modelkami na dwóch kostiumach wykonanych przez prowadzącego. W programie ujęte zostały podstawy warsztatu i metody pracy fotografa kreatywnego oraz wybrane zagadnienia z zakresu sztuk pięknych, charakteryzacji i stylizacji.
PROGRAM WARSZTATÓW
Dzień pierwszy (4 godziny od 16.00)
- Zapoznanie z uczestnikami, omówienie doświadczeń fotograficznych i posiadanego sprzętu
- Autoprezentacja prowadzącego
- Ocena port folio uczestników
Dzień drugi (4 godz. teorii i 4 godz. praktyki od 10.00 do 18 z 30 min. przerwą na obiad)
- Szukanie inspiracji
- Dynamika i odbiór kadru
- Metody pracy fotografa kreatywnego
- Metody pracy stylisty oraz charakteryzatora
- Zajęcia praktyczne z "portretu nietypowego" w stylizacji wykonanej przez prowadzącego
- Omówienie wykonanych zdjęć
Dzień trzeci (4 godz. teorii i 4 godz. praktyki od 10.00 do 18 z 30 min. przerwą na obiad)
- Zasady sztuki w odniesieniu do fotografii
- Zasady fotografii kreatywnej z uwzględnieniem charakteryzacji i stylizacji
- Najczęstsze błędy w fotografii portretowej
- Zajęcia praktyczne z charakteryzacją wykonaną przez prowadzącego
- Omówienie wykonanych zdjęć
- Podsumowanie warsztatów
Czas trwania: 20 godzin - 3 spotkania: 4+8+8.
Termin zajęć: 1-3 kwietnia 2016 r.
Adres: YESTstudio w Warszawie, ul. Nowogrodzka 18a/6a
Partnerzy: Fotoforma
Wszystkie informacje dotyczące rezerwacji miejsc w warsztatach oraz płatności znajdują się na stronie www.facebook.com/yeststudio.
![]() Fot. Paweł Totoro Adamiec |
![]() Fot. Paweł Totoro Adamiec |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Szkoda, że info. na optyczne.pl poszło już po 15 marca - 50 pln zawsze mogło zostać w kieszeni.
"z Pawłem Totoro Adamiec"?
A notka pewnie napisana przez Sebastiana Luciński?
link
Nie wiem nie kręci mnie fotografia tego typu jak np na drugiej fotce. Rozumiem dla kogoś może być to dzieło sztuki ale jak dla mnie jest to tandeta. Zaraz przychodzą mi na myśl ubiory z ,, Igrzysk śmierci". Nie miałem na celu nikogo urazić, tak wyrażam swoje zdanie...
czy ja wiem ... jakoś ... mam podobne zdanie jak kolega ciszy
Panowie, co osoba to inna opinia :) jak najbardziej szanuję Wasze zdanie.
Igrzysk śmierci nie lubię, wolę stare baśnie :) Pozdrawiam, Paweł Adamiec
Kocham sformułowania "kreatywny", "kreatywna". Kojarzy mi się to ze słowem kreatura. Z samej definicji fotografia jako sztuka musi być kreatywna.
Ale muszę pochwalić autora aby nie bylo. Trzeba miec wyobraźnię i umiejętności aby stworzyć taki ubiór, o godzinach pracy nie wspomne. I za to slowa uznania dla osób pracujących przy tego typu projektach...
@totoro
stara baśń, jak najbardziej, może mam nieco inne jej wyobrażenia :) wiem, że łatwiej krytykować, a trudniej przedstawić coś samemu, ale wypowiedzieć się musiałem.
Warto objerzeć materiał, podlinkowany przez "rzepika", aby samemu przekonać się, ile pasji jest w "totoro" i jego pracy.
Portret jako taki nigdy mnie nie interesował, a jednak z największą przyjemnością spotkam się z p. Adamem na Jego warsztatach.
Te warsztaty są na wysokim poziomie i mają bardzo szeroki zakres, od przygotowań do otrzymania zamierzonego efektu. Nie trzeba się zajmować fotografią kreatywną żeby wynieść dużo z tych zajęć, ponieważ przedstawiana jest też wiedza, którą można wykorzystać w innych typach zdjęć, takich jak portret czy fotografia mody. Można wynieść wiele inspiracji zarówno na temat przygotowania modela, czyli makijaż i stylizacja lub charakteryzacja jak również dowiedzieć się o sposobach kadrowania, odpowiednich pozach, plenerach i wykorzystaniu światła. Sama postać Totoro jest bardzo ciekawa i warta poznania.