Fujifilm Fujinon GF 45 mm f/2.8 R WR
Do oferty obiektywów Fujifilm dołączył jeszcze jeden model - GF 45 mm f/2.8 R WR. Jego obudowa jest odporna na niekorzystne warunki pogodowe i kurz. Obiektyw może być też używany w niskich temperaturach.
Specyfikacja obiektywu jest dostępna w naszej bazie:
Informacja prasowa
Wraz z mobilną, kompaktową i lekką konstrukcją (490g) nowy obiektyw przenosi jakość średnioformatowej fotografii do świata fotografii reporterskiej.
Korporacja FUJIFILM (Prezes: Kenji Sukeno) poinformowała o zamiarze wprowadzenia w listopadzie 2017 obiektywu FUJINON GF45mmF2.8 R WR, szóstego modelu w gamie optyki GF. Nowy produkt jest profesjonalnej jakości wymiennym obiektywem przeznaczonym dla średnioformatowego cyfrowego aparatu fotograficznego FUJIFILM GFX 50S. Model FUJINON GF45mmF2.8 R WR jest wszechstronnym szerokokątnym obiektywem o odpowiedniku ogniskowej wynoszącym 36mm (ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego) i maksymalnym otworze przysłony F2.8. Dzięki swej kompaktowej i lekkiej konstrukcji (waży zaledwie 490g), obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii ulicznej i dokumentalnej.
![]() |
Obiektywy FUJINON serii GF to wysokiej jakości optyka wyróżniająca się bogatym odwzorowaniem tonacji barw, unikalną reprodukcją koloru i wysoką rozdzielczością, cechami opartymi na technologiach optycznych Fujifilm. Nowy obiektyw został opracowany zgodnie z najwyższymi standardami, by zapewnić fotografującym możliwość uzyskiwania zdjęć najwyższej jakości. W pierwszej połowie 2017 firma Fujifilm wprowadziła model FUJIFILM GFX 50S, pierwszy aparat fotograficzny serii GFX, jak również pięć przeznaczonych dla niego obiektywów z gamy GF. Sprzęt zdobył popularność wśród profesjonalnych fotografów, którzy cenią go za wysoki poziom odwzorowania detali i wprowadzający do zdjęć klimat trójwymiarowości, a także za kompaktową i lekką formę korpusu ułatwiającą posługiwanie się aparatem.
Podobnie jak inne obiektywy GF, model GF45mmF2.8 R WR charakteryzuje się wysoką rozdzielczością przenoszenia obrazu, by z powodzeniem obsługiwać rozwijane w przyszłości matryce obrazu. Dzięki powłokom Nano GI obiektyw oferuje wyraziste odwzorowanie ze znacznie zredukowanym „efektem duszków” czy poświaty. Odporny na niekorzystne warunki pogodowe i kurz, obiektyw ten może być używany w niskich temperaturach do -10°C. GF45mmF2.8 R WR łączy w sobie wysoką sprawność z niezawodnością, stanowiąc idealne narzędzie dla profesjonalnego fotografa. Ze względu na swą kompaktową i lekką budowę oraz mobilny charakter jest to także optymalny obiektyw do fotografii reporterskiej i dokumentacyjnej. Ułatwia wykonywanie naturalnych, dyskretnych zdjęć.
![]() |
Firma Fujifilm przedstawiła swoje najnowsze plany rozwijania obiektywów GF. Zawarte są tam informacje odnośnie stałoogniskowego teleobiektywu oraz telekonwertera. Dodanie tych dwóch nowych obiektywów do serii GF, sprawi, że będzie liczyła ona już osiem obiektywów.
Cechy produktu
Przy konstrukcji składającej się z 11 elementów ułożonych w 8 grupach i wykorzystaniu jednego elementu asferycznego i dwóch elementów ED obiektyw GF45mm zapewnia wysoką jakość obrazu i redukuje aberracje. Ponadto, zastosowanie systemu wewnętrznego ustawiania ostrości, który przesuwa sześć soczewek, sprawia, że obiektyw zapewnia wysoką jakość obrazu i redukuje zmiany aberracji związane ze zmianą odległości fotografowania. Dzięki zastosowaniu powłok Nano GI obiektyw redukuje także „efekty duszków” i poświaty, wywoływane wpadaniem światła pod kątem zapewniając tym samym wyrazisty obraz.
Kompaktowa i lekka konstrukcja, waga jedynie 490g
Przy maksymalnej średnicy wynoszącej 84mm, długości 88mm i wadze wynoszącej zaledwie 490g, obiektyw charakteryzuje się kompaktową i lekką konstrukcją, która jednocześnie zapewnia możliwie najwyższą jakość przenoszonego obrazu.
Odporność na niekorzystne warunki pogodowe i kurz, działanie w niskich temperaturach do -10°C
Obiektyw został uszczelniony w dziesięciu strefach, co pozwala na swobodne fotografowanie nawet w miejscach o większym zapyleniu czy też podczas lekkiego deszczu.
![]() |
Wysokie walory użytkowe
Pierścień przysłony ma pozycję C (tryb pokrętła sterującego), co pozwala na zmianę wartości przysłony także z poziomu korpusu aparatu stosownie do preferencji fotografującego. Do pozycji A (Auto) oraz C dodany został mechanizm blokujący, co zapobiega mimowolnej zmianie ustawienia pierścienia przysłony.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
nie stabilizowane 67.5mm w 2017 ?
to pokazuje jaką głupotą jest ograniczanie się do stabilizacji w obiektywie
To do średniego formatu "36mm".
@To jest do GFX'a, podziel przez 1,26 ;)
@focjusz
"nie stabilizowane 67.5mm w 2017 ? "
Weź ty człowieku czytaj co komentujesz, albo nie komentuj sprzętu, o którym nie masz bladego pojęcia, bo słabo się robi.
@fucjusz przeproś zanim Cię zadepczą ;)
Ciemne to szkiełko trochę...
@Betelgeuse,
Albo pomnóż przez 0,78 :)
@MAF
Wychodzi odpowiednik 35mm f/2.1 na małym obrazku (oczywiście to tylko ekwiwalent kata widzenia i głębii ostrości)...
Jak dla mnie nieźle :) Chociaż to nie moja nisza, za szeroki kąt :D
Na średnim formacie f2.8 chyba od zawsze było uważane za jasne...
Fakt, co innego f2.8 na klatce 44x33mm a co innego na 56x70mm, ale to raczej różnica między "jasnym szkłem" a "bardzo jasnym szkłem" :D
@Arek
Kiedy testy? :D
*miało być: (oczywiście to tylko ekwiwalent kąta widzenia i głębi ostrości)
@qqrq to bierz 63mm 2.8 :)
link tu masz skrzynkę zrobioną tym obiektywem ;)