Fujifilm FinePix S8400W
Firma Fujifilm poszerzyła swoją ofertę o nowy aparat typu superzoom, FinePix S8400W. Został on wyposażony w matrycę BSI-CMOS o rozdzielczości 16 Mpix, oraz 44-krotny zoom optyczny. Dzięki obsłudze Wi-Fi nowy aparat umożliwia szybki transfer zdjęć i filmów na urządzenia zewnętrzne.
![]() |
Zastosowany w aparacie obiektyw oferuje ekwiwalent ogniskowych w zakresie 24-1056 mm, a jego jasność wynosi f/2.9-f/6.5. Jego konstrukcja optyczna obejmuje 17 elementów ułożonych w 12 grupach, w tym elementy asferyczne i ze szkła ED. Obiektyw został także wyposażony w optyczną stabilizację obrazu.
![]() |
Fujifilm FinePix S8400W charakteryzuje się również szybkim autofokusem, krótkim czasem uruchamiania i oferuje tryb zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości z szybkością do 10 kl/s. Znajdziemy w nim także wiele funkcji rozszerzających jego możliwości, jak na przykład filtry artystyczne, czy tryb panorama. Aparat został również wyposażony w wizjer elektroniczny i zasilany jest zwykłymi bateriami lub akumulatorkami AA.
![]() |
Najważniejsze właściwości i funkcje aparatu Fujifilm FinePix S8400W:
- Bezprzewodowy transfer obrazów do komputerów osobistych, tabletów i smartfonów
- Funkcja automatycznego zapisywania - Wi-FI PC Auto save
- Obiektyw FUJINON, 44-krotny super zoom (24mm w ustawieniu szerokokątnym, jasne maks. otwór przysłony f/2.9 do f/6.5)
- 1/2.3- calowa 16 megapikselowa matryca BSI-CMOS
- Prędkość autofocusa 0.3 sek. w optymalnych warunkach
- Zdjęcia seryjne; 10 kadrów/sek. (maks.10 zdjęć, pełna rozdzielczość), 60 kadrów/sek. (maks.60 zdjęć, rozmiar obrazu 1280×960) , 120 kadrów/sek. (maks.60 zdjęć, rozmiar obrazu 640×480)
- Czas uruchamiania 1.0 sek.
- Interwał pomiędzy zdjęciami 0.5sek.
- Filmowanie Full HD 1080i/60 klatek/sek. z dźwiękiem stereofonicznym oraz rejestrowanie filmu dla odtwarzania w zwolnionym tempie – 480 klatek/sek.
- Jasny 3.0-calowy ekran LCD (460 tys. punktów)
- Elektroniczny celownik (201 tys. punktów)
- Super Makro już z 1cm
- Manualna kontrola ekspozycji (Tryby P/S/A/M)
- Podwójna dźwignia zoomu (jedna na górze aparatu i jedna z boku tubusu obiektywu)
- Przełączanie pomiędzy 3 poziomami zmiany zoomu
- Natychmiastowy zoom i funkcja Bracketing dla zoomu
- Funkcje artystyczne obejmujące korzystanie z wybranego koloru oraz Panoramę 360
- Zasilanie 4×bateria alkaliczna AA (komplet baterii pozwala wykonać około 300 zdjęć)
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
- Brawo ... chwale tym razem fuji firma sie rozwija , kompakty megaz zoomy maja fajne i udane , napewno jakosc zdjec z nich nie ustaepuje znaczaco konkurencji a budowa wyglad jakosc wykonania niekiedy przegania konkurencje. 2,9 - 6,5 to jak na taki zooom to i tak na koncu 6,5 mozliwie :-)
Zly jestem natomiast na Nikona bardzo ze swoj nowy model p330 - zrobil z tak ciemnym na koncu obiektywem 5,9 - mogli pojsc w slad olympusa czy samsunga ktore podobne kompakty robia z jasnymi obiektywami. 1,8 - 2,8 max 3,0 jakby dali bylo by ok, a tak to zadna rewelacja , lepiej kupic teraz w promocji
udany p310 modelik to samo praktycznie a cena duzo mniejsza.
A ostatnio bawilem sie pozyczonym samsungiem EX2F - bardzo fajny aparat mega jasny obiektyw od 1,4
bardzo dobre zdjecia i solidne fajne wykonanie - jak nie chwalilem to musze pochwalic samsunga za ten model , robi lepszej jakosci zdjecia jak nie jeden nikon podobny i canon - plus dla samsunga .
Jeszcze dzis Fuji pokazalo 1 ciekawy kompakt wodoodporny .
Matryca 1/2.3- calowa => no dajmy spokój, ale z tego to się już więcej nie da wycisnąć.
Kiedy te firmy przestaną "smażyć frytki na tym samym oleju"?
Co za chłam... chociaż w niektórych superzoomach aby zwiększyć krotność przybliżenia montują 1/3.2 to jest dopiero cud techniki.
Ha ha, uśmiałem się, za rok będą montować Habble-a w kompaktach FUJI :D.
No, wreszcie!
Ciekawe gdzie sa teraz te wszystkie madrale, pytające dwa lata temu:" A PO CO CIII TOOO???", gdy pisałem, że wartoby wyposażyć aparaty w łączność bezprzewodową!
Teraz z kolei ja stawiam następny postulat: kiedy i który producent jako pierwszy stwierdzi, że PILOT BEZPRZEWODOWY POWINIEN BYĆ STANDARDEM, przynajmniej w kompaktach wyższej klasy, nie mówiąc już o bezlusterkowcach i lustrzankach?
Oświeć mnie z tym pilotem, bo w kompaktach, to dla mnie bardzo zastanawiające - POCO ?
@Jackiller: mogę spróbować, ale najpierw Ty mnie oświeć JAKI WIDZISZ PROBLEM? Bo rozumiem, że wg Ciebie pilot w lustrzankach - JAK NAJBARDZIEJ, ale w kompaktach TO JUŻ NIE? Czyżbyś wychodził z założenia, że taki pilot to ma służyc do... bezdotykowej zmiany obiektywu?? Więc jak widzisz - nie rozumiem problemu, dlatego póki co uważam, że rola pilota w kompaktach byłaby taka sama, jak w lustrzankach i bezlusterkowcach, hę?...
Android rozwiąże problem z pilotem i łącznością bezprzewodowa. Wystarczy smartphone lub tablet, a i podglad bedzie :-)
Wiarygodne opinie o sprzęcie pochodzą wyłącznie od tych, którzy go użytkują. Opinie "teoretyków" są ględzeniem pseudo-specjalistów, którzy się chcą popisać jak małe chłopaczki nową procą :-))).
Kazdy magazyn portal o fotografii sam sobie testuje i ma inne oceny testow .
Ja polecam bo dlamnie sa wiarogodni i najlepsi
photographyblog . com
e-photozine .com
Tam sa najlepsze proste wiarygodne testy i realne .
Brak odchylanego ekranu w tej klasie to porażka, która dyskwalifikuje taki sprzęt. A na marginesie - czy Fujifilm wydłużył już gwarancję na swoje produkty do przepisowych 24 miesięcy? Czy dalej tłumaczy, że drugi rok to odpowiedzialność sklepu za "niezgodność towaru,...."?