Canon świętuje wyprodukowanie 90 mln obiektywów EF
Firma Canon poinformowała, że dokonała kolejnego przełomu w zakresie produkcji obiektywów, osiągając liczbę 90 mln sztuk. Próg ten udało się przekroczyć zaledwie dziewięć miesięcy po ogłoszeniu w sierpniu 2012 roku informacji o wyprodukowaniu 80 mln obiektywów.
Informacja prasowa
![]() |
Warszawa, 29 maja 2013 r. – Firma Canon poinformowała, że dokonała kolejnego przełomu w zakresie produkcji obiektywów, osiągając liczbę 90 mln sztuk. Próg ten udało się przekroczyć zaledwie dziewięć miesięcy po ogłoszeniu w sierpniu 2012 roku informacji o wyprodukowaniu 80 mln obiektywów. Wynik ten podkreśla rosnące zapotrzebowanie i popularność produktów z serii EF.
Od 26 lat Canon jest jednym z czołowych producentów rozwiązań do przetwarzania obrazu, a stale oferując najnowocześniejsze technologie firma zwiększa zainteresowanie swoimi produktami. Produkcja uznanych na całym świecie obiektywów z serii EF rozpoczęła się w marcu 1987 roku i zbiegła się w czasie z zaprezentowaniem pierwszej lustrzanki firmy Canon w fabryce w Utsunomiya. Od tamtej chwili światowe zapotrzebowanie na produkty z linii EOS oraz obiektywy EF stale rośnie. W 2011 roku w ciągu zaledwie 9 miesięcy udało się zwiększyć liczbę wyprodukowanych obiektywów o 10 milionów – z 60 do 70 mln – wyprodukowanych sztuk. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie, Canon stale rozwija swoje możliwości produkcyjne w fabrykach w Japonii, Malezji i na Tajwanie.
Od początku swojej działalności Canon narzuca szybkie tempo rozwoju technologii z zakresu obrazowania, prezentując pierwszy na świecie1 silnik ultradźwiękowy (USM) czy Stabilizator Obrazu (IS), ale także wielowarstwowe dyfrakcyjne elementy optyczne (DO) i powłokę Subwavelength Structure (SWC).
Obiektyw EF – precyzja i wszechstronność
W maju br. Canon zaprezentował EF 200–400mm f/4L IS USM Extender 1.4x – obiektyw super-tele, który oferuje wszechstronny zakres ogniskowej od 200 do 560 mm i po raz pierwszy wbudowany extender 1.4x. Obecnie linia obiektywów EF obejmuje 802 modeli i uwzględnia serię EF Cinema, która dedykowana jest do profesjonalnej produkcji filmowej i telewizyjnej.Canon nadal będzie udoskonalał zróżnicowane technologie obrazowania bazując na swojej unikatowej wiedzy w zakresie projektowania i tworzenia optyki. Firma rozwijać będzie ofertę wyjątkowych i niezawodnych aparatów i obiektywów, promując jednocześnie kulturę obrazu (fotografia i wideo). Oferta obejmuje rozwiązania dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników – od początkujących, przez średniozaawansowanych aż po profesjonalistów.
Przełomowe momenty w historii produkcji obiektywów serii EF:
- 1995: Produkcja obiektywów EF przewyższa 10 mln sztuk
- 2001: Produkcja obiektywów EF przekracza 20 mln sztuk
- 2006: Canon wyprodukował już 30 milionów obiektywów EF
- 2008: Kolejny kamień milowy osiągnięty w kwietniu: 40 milionów wyprodukowanych obiektywów serii EF
- 2009: Produkcja osiąga 50 milionów sztuk
- 2011: Nowy rekord pobity w styczniu: 60 mln
- 2011: W październiku łączna wartość wyprodukowanych obiektywów wyniosła 70 mln
- 2012: Produkcja osiąga 80 mln sztuk w sierpniu
1 Wśród wymiennych obiektywów do lustrzanek
2 Z uwzględnieniem obiektywów EF Cinema. Linia EF: 71 modeli,
EF Cinema: 9 modeli
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
aż mnie się Gierek i retoryka propagandy sukcesu przypomniały.
Jakaś firma oponiarska wyprodukowała właśnie 90 mln opon. Zaledwie 9 miesięcy po wyprodukowaniu 80 mln egzemplarza. I co z tego. Bez komentarza.
Lipen, jak widać jednak Z komentarzem :P
ps. widocznie Canon idzie na akord :P
20 lat polsatu. W tym 10 lat reklam.
Tak jakoś mi się skojarzyło. Tutaj pewnie będzie: 90 mln obiektywów. W tym 50 mln kitów.
smętny narodek nad tanim winem więc smętne komentarze.
Gratulacje, choć nie bardzo wiem, na czym polega przełom? :D
Lud pracujący Chin, Tajlandii czy Filipin wyrabia 700% normy.
Brawo!
Oto triumf ilości nad jakością.... :(
banc, poprawka: 90 mln obiektywów. W tym 80 mln kitów. 85 mln do kitu.
Wyprodukowali 90 mln ciekawe ile leży w fabryce ,magazynie i sklepach ?
Panowie, trochę rozsądku a nie trolowania. To jednak jest jakiś sukces, obojętne, jak na to patrzycie. Co w Polsce wyprodukowano w takiej ilości? Może amunicję do kałachów i może sztućce stołowe. Paski do zegarków przez 100 lat? Polskie firmy przekręcają się po max 10-ciu latach w większości przypadków. Ja pracuję już w piątej i widzę co się dzieje.
Przy ilościach produkowanych komórek to pikuś. Tam 10 mln sztuk sprzedaje się w miesiąc. ;)
I pomyśleć, że dalmierzowy Stereo-Nikkor 35/3,5 powstał tylko w 173 egzemplarzach.....
Brawo Canon :). Swoja drogą jaki procent użytkowników używa kitów z amatorskimi aparatami? 95%??? A jaki procent używa obiektywów klasy L??? Patrzę na to z perspektywy własnego doświadczenia. W moim otoczeniu nie widziałem, by ktoś posiadał jakąkolwiek eLkę, w zamian dostrzegam mnogość kitowych zestawów klasy amatorskiej. Zatem jakie zapotrzebowanie, taka produkcja i tyle w temacie.
darekcn4,
tę samą sytuację masz z grubsza w każdym systemie: większość kupuje tzw kita i kwita. Więc informacja, że w ciągu niecałego roku sprzedano 10mln obiektywów jest dość ważna - pokaż mi inny system, w którym jest taka sprzedaż. A za tym stoi perspektywa stabilności, co jest dla posiadacza systemu ważne.
nie przesadzajcie, wiele obiektywow swietnie sie sprzedaje, wystarczy popatrzec na statystyki roznych serwisow ze zdjeciami
L-ki takie jak 70-200, 24-105, 24-70 czy 17-40 wyprzedzaja tam obiektywy kitowe. Wiem ze ilosc zdjec na takim portalu nie przeklada sie bezposrednio na sprzedaz ale pokazuje ze inne obiektywy takze sa popularne
A poza tym pomiędzy L-kami a KIT-ami jest jeszcze masa innych obiektywow np są jeszcze stałki takie jak 50 mm 1.8 i 1.4, 85 mm, 100 mm itd. - i to są hity canona
Proporcje między obiektywami kitowymi a innymi wynosi pewnie 1:50...
Skoro sprzedano tyle tak świetnych obiektywow to dlaczego są one jeszcze tak drogie?
50/1,4 jest drogie? a 50/1,8, a 35/2,0, a 85/1,8 a 100/2,0, a 45 naleśnik, a 60 albo 100 macro, a 70-200/4, a 200/2,8, a 70-300, a 300/4....... a są od nich tańsze? dodajmy te dobre gdzie cena nie jest najważniejszym kryterium i te unikatowe dla systemu i klasyki gatunku..
jak ktoś nie może znaleźć dla siebie obiektywów do canona to pewnie chodzi mu o 14-24 od nikona.
Bardzo ładny artykuł reklamowy wysmerfowali spece od marketingu canona. Tylko dlaczego, wzorem przyzwoitych portali i gazet, nie ma nigdzie informacji "artykuł sponsorowany" ? Bo w to, że Optyczne przedrukowują bełkot marketingowców charytatywnie, jakoś nie chce mi się wierzyć...